Koloniální architekturu můžete obdivovat hned na několika náměstích města San Isidoro de Holguín. Jedním z nich je Parque Calixto García, které je hlavním náměstím a zároveň i centrem společenského dění ve městě. Vnitřní prostor náměstí tvoří park se zelení a lavičkami, vnější část lemují zachovalé koloniální budovy. K náměstí vás dovede několik rušných uliček, ve kterých naleznete množství obchůdků, kaváren a barů.

Historie náměstí Parque Calixto García

Toto velké náměstí vzniklo v roce 1719 a jeho původní název byl Plaza de Armas. Později bylo přejmenováno na Plaza de Isabel II. Svůj dnešní a zatím konečný název dostalo podle válečného hrdiny Calixty Garcíi, na jehož počest byla v roce 1916 ve středu náměstí postavena jeho socha.

Parque Calixto García Parque Calixto García

© Tony Zelenoff / Shutterstock.com

Náměstí od svého počátku sloužilo coby kulturní centrum, kde se konaly oslavy, trhy, apod. Status kulturního centra si náměstí udržuje dodnes.

Koloniální památky náměstí Parque Calixto García

Po obvodu náměstí je mnoho krásných a zachovalých koloniálních budov, kterým vévodí La Periquera v jeho severní části. Neoklasicistní budova La Periquera byla na náměstí postavena mezi lety 1860 až 1868. V době bojů za nezávislost budova sloužila Španělům jako kasárna. A v této souvislosti můžete občas slyšet i název Parrot Cage, který má co do činění s pestrobarevnými uniformami španělských vojáků (barvy španělské vlajky – červená, žlutá a zelená se promítaly i do jejich oděvů, takže vojáci v kasárnách evokovali papoušky v pomyslné kleci).

La Periquera na náměstí Parque Calixto García

La Periquera na náměstí Parque Calixto García

V současné době v budově La Periquera sídlí muzeum historie celé provincie Holguín – Museo Provincial de Holguín. Nejvzácnějším a velmi cenným exponátem tohoto muzea je tzv. Hacha de Holguín (sekyra v podobě lidské hlavy).

Kultura

Kromě muzea místní historie – Museo Provincial de Holguín, naleznete na náměstí Parque Calixto García a v jeho nejbližším okolí také galerii Centro de Arte Provincial, kino Martí, zemskou knihovnu Alex Urquiola, klub Casa de la Trova a divadlo Eddy Suñol.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Parque Calixto García

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Parque Calixto García je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Parque Calixto García či Last minute nabídek na Kubu.