Ostrov Santo Antao je sopečného původu a mohlo by zde v příštích letech dojít k sopečné erupci. Je druhým největším ostrovem Kapverdského souostroví.

V poslední době se ostrov rychle rozvíjí, staví se nové silnice a hotely k přilákání nových návštěvníků. Rozvoj turistiky má pro ostrov rozhodující význam zvláště na severu. Tato část ostrova je vhodná pro trávení dovolené milovníky turistiky a cyklistiky. Vila da Ribeira Grande a Ponta do Sol jsou místy pro túry a procházky.

Pobřeží Sao Antao

Pobřeží Sao Antao

Můžeme zde obdivovat hory, stejně tak jako vegetací porostlá údolí, to vše lemované mořem. Ostrov není příliš vhodný pro milovníky koupání a opalování, ale je rájem pro milovníky přírody. Ve vyšších polohách roste eukaliptus, cypřiš a borovice.

Obyvatelé jsou závislí na rybaření a na výrobě papíru. Vyrábí se zde také rum, pěstují sladké brambory, cukrová třtina, maniok, kokos, mango, mandle a papája.

Vnitrozemí Sao Antao

Vnitrozemí Sao Antao

Návštěvnící ostrova mohou uchutnat některé z místních specialit z mořských plodů:

  • Camarăo em vinha de alhos je připravené z krevet a podávané s marinádou z vína,
  • Conserva de Camarăo jsou konzervované krevety,
  • Conserva de Carne de Porco je konzervované vepřové maso.

Nejlepší doba pro návštěvu ostrova je únor a srpen, to se zde konají karnevaly. Zajímavý může být festival v Ribeira da Torre, kde se turistům ukazuje příprava tradičního grogu.

Farma na Sao Antao

Farma na Sao Antao

Pokud si chcete užít oslav a svátků i místních oslav, tak nejvhodnějšími měsíci pro návštěvu ostrova Santo Antao jsou právě zmíněné měsíce únor a srpen, kdy je zde festivalů a oslav největší množství.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

skvělý ostrov pro aktivní dovolenou

dne 2015-04-02 21:16:16

Santo Antao nás lákal kvůli několika věcem. Jsme aktivní pár, který hledá na dovolené spíše aktivní zábavu než ležení na pláži a právě ostrov Santo Antao nám z Kapverd přišel na naše chutě ideální. Ostrov je velký, takže je tady kam jet a co vidět, jsou tady docela vysoké hory a spousta stezek, které se dají projít. Je tady i pár pláží, kde se dá odpočinout a dělají se odsud i výlety za potápěním, které je naším velkým koníčkem. Zpětně musím naše rozhodnutí pro Santo Antao hodnotit jako velmi dobré. Ostrov totiž nabízí několik naprosto NÁDHERNÝCH míst, která se nepodobala ničemu, co jsme zatím viděli. Nejvíce se nám líbilo údolí Paul Tal, které je mezi vysokými skalami a kolem kterého se dá trekovat. Nádhera! Skvělý je taky výšlap na vrchol neaktivní sopky Cova (cirka 2 hodinky jedním směrem) s výhledy do kráteru ,kde kdysi bylo jezero a na políčka místních zemědelců kdesi dole pod vámi. Co se potápění týče, tak když ho srovnám s tím, co jsme zažili na Salu, tak tady je to úplně jiná liga. Potápěli jsme se u Tarrafalu, nikde ani noha jen spousta ryb. Super! Na Salu bylo vše moc komerční, tady nám to přišlo takové rodinné, přátelské. Turistů tady člověk moc nepotká, je to prostě pořád ještě nezkažený kus Kapverd, který určitě mohu doporučit dalším lidem k prozkoumání! Chyběla nám tady snad jen větší možnost nakupování.Dovolená Santo Antao

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Santo Antao? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Santo Antao nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Kapverdské ostrovy, nebudete litovat!