Sal je hospodářsky nejrozvinutější a turisticky nejnavštěvovanější ostrov. Hlavní město ostrova je Espargos.

Těžba soli, která zde stále ještě probíhá, je postupně nahrazována turistickým ruchem, který se stává pro život ostrova rozhodujícím sférou života.

Santa Maria na ostrově Sal

Santa Maria na ostrově Sal

Obrovskou výhodou je skutečnost, že zde bylo v roce 1939 postaveno letiště, což zásadním způsobem ovlivnilo rozvoj turistického ruchu a Sal se postupně stal velmi populárním místem k trávení dovolené.

Cesty na ostrově téměř neexistují, pokud cestou nemyslíme vyježděné úseky v prachu. S rozvíjející se infrastrukturou se ale situace mění.

Vytěžená sůl na solných pláních ostrova Sal

Vytěžená sůl na solných pláních ostrova Sal

Na Ostrově si užijete surfování, windsurfingu, kitesurfingu a vůbec sporty, kde kterým potřebujete vítr. Můžete si pronajmout čtyřkolku a ostrov si takto prohlédnout.

Na severu ostrova, v oblasti Buracony si užijete potápění. Pokud nemáte vlastní výstroj, tak vám ji zde zapůjčí.

Vyznavači rybolovu budou nadšeni z velikosti ryb, které zde chytí. Můžete podniknout také výlet k mořským lávovým jezírkům Buracona, ale také do bývalých solných dolů u vesnice Pedra de Lume, kde se dá také koupat.

Lávová jezírka Buracona

Lávová jezírka Buracona

Neužijete si však pěší turistiku., ale můžete si zde zapůjčit jízdní kolo.

Ten, kdo se po dni stráveném na slunci chce ještě pobavit, může se vyřádit v místních barech a restauracích. Hotely na ostrově nabízí zábavu po celých 24 hodin. Noční život se soustřeďuje v Santa Maria, kde je vyhlášená diskotéka La Pirata. V barech Cazinha nebo Canaba provozují reggae.

Na ostrově je množství různých slavností rozdělených do celého roku. Jsou většinou věnovány oslavě svatých. V Palmeiře se slaví svátek svatého José (19.března), následují oslavy svatého Antonína a Pedra (červen, červenec). Významným svátkem pro ostrov je 15.září. To si domorodci připomínají založení největších usedlostí na ostrově.

Ve většině hotelů organizují jako atrakci pro turisty umělý karneval. Kdo však chce zažít skutečnou atmosféru karnevalu, musí přijít na ten opravdový.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.6 hvězdy
    3.6 / 5 (5 )
  • 72%
  • (5)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Super relax na plazi

dne 2015-04-30 15:46:59

Sal je zatim nerozvinuty ostrov, kterej se snazi natahnout turisty z cely evropy. Je videt, ze maj asi dobry pobidky, protoze sem zacalo jezdit vic cestovek naraz. Pritom tady toho moc k videni neni. Osobne to beru jako takovy Egypt na ostrove, akorat tu teda neni tak hezke snorchlovani a tak teple more. Mezi nevyhodami bych doplnila jeste vitr, kterej tady semo tamo dost fouka a viri pisek na plazi. Jinak je to tady ale dobry v tom, ze je tady krasne teplo, jsou tady fakt krasny plaze a proti Egyptu jedna obrovska vyhoda - fakt skvely lidi. Nikdo nas tu neotravoval s cetkama a nesmyslama ke koupi, do niceho nas nikdo nenutil... v tomhle jsou Kapverdy mnohem lepsi. Maj tady nejaky vylety po ostrove, ale ty jsem nezkousela, pac mne tady neprislo nic moc zajimavyho. Za to tady jsou super restaurace a bary, takze je co delat az do noci. Potkali jsme tady super typky z Nemecka a Italie. Na nejaky extra poznavani Sal vazne neni, ale na relax na plazi je to tu super a libilo se mne to fakt hafo.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Nudný ostrov, nikde nic zajímavého

dne 2015-03-26 07:58:35

Ostrov Sal nás docela sklamal. Čekali jsme trošku něco jiného než jen velkou písečnou placku, kde nic není, jen řada hotelů okolo pláže, bary a restaurace. Prakticky tady není moc kam jet, protože ostrov je v podstatě úplně pustý. Výhoda je jen asi to, že není zdevastovaný a je původní. Ale jinak docela nuda, být tady déle než týden, tak se asi umlátím nudou.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

"Ve výstavbě", ale spokojenost s odpočinkovou dovolenou na Salu

dne 2015-01-03 12:05:42

Známí se mě ptali, jak se mi na Kapverdách líbilo. Tak jsme to zhodnotili tak, že je to tady "ve výstavbě". Je vidět, že tady lidi teprve začínají jezdit a že se tomu vše teprve uzpůsobuje. Santa Maria je docela v pohodě město se spoustou obchodů a restaurací. Prodejci jsou trošku otravní, ale určitě ne tak jako v jiných rozvojových zemích. Stačí slušně říct "dík, ne" a dají pokoj. Sal jako takový je dost suchý, takže pokud tady někdo bude hledat nějakou bohatou tropickou květenu, tak asi bude dost v šoku :D Líbilo se mi tady počasí, bylo krásně teplo a přitom vánek velmi příjemně chladil. Velká výhoda je i blízkost letoviska od letiště, takže chvíli po přistání už člověk leží na pláži :DDosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 2*: 2">
2 /5 stars

Jedna hezká pláž, jinak NIC

dne 2014-12-17 09:00:12

Pláž u Santa Marie je super a docela nás překvapilo, jak málo lidí tady chodí a tráví čas raději u hotelového bazénu. Bohužel pláž je asi tak jediné, co se nám tady líbilo. Když pominu, že tady je sice několik barů a restaurací (z nichž bych mohla doporučit sotva jeden - jmeoval se Tamtam), tak tady NIC NENÍ. Všude jen písek písek písek a nic. žádný strom, květina, nic. Depresivní prostředí. navíc nás pořád otravovali nějací prodejci různých nesmyslů... pro nás to bylo docela zklamání, čekali jsme něco trošku exotického, ale tohle nás nepříjemně překvapilo. jezdit sem znova kvůli jedné pláže, to bych s díky odmítla ikdyby to bylo zadarmo.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Příjemná dovolená na pláži

dne 2014-11-03 02:14:09

Byli jsme na Kapverdách loni a líbilo se nám tady. Je vidět, že je to tady pořád ještě v plenkách, ale mají tady moc hezkou pláž. Jinak tady ale není moc co vidět. Nejvtipnější mi přišel výlet kolem ostrova. 4 hodiny s námi jezdili a my neviděli nic jiného než písek :-)))) Žádné zajímavé místo, přírodní úkaz, historická památka. Nic. Nothing. Nada. Na druhou stranu tady jsou fajn restaurace a bary (místní kuchyně mě moc nezaujala) a spousta obchůdků se suvenýry. Bohužel tady mají obvyklé turistické cetky jako trička a hodinky značky Rolex za 20 doláčů. Místní jsou příjemní, sem tam nás někdo na ulici zastavil a chtěl nám něco prodávat, ale pochopili nezájem na první dobrou a dali pokoj. Příjemně mě překvapilo, že i místní policisté tady chrání turisty před prodejci, takže když nějakého uvidí, jak něco někomu nabízí a otravuje, tak hned sami od sebe zakročí a prodejce odeženou. Je vidět, že si vzali ponaučení z jiných zemí (typicky Egypt a místní hassleři, kteří jsou neskutečně otravní). Na koupání a odpočinek u hotelu je to tady ale úplně v pohodě, pláže jsou čisté a hezké, není tady hlava na hlavě a je tady příjemně.Dovolená Sal

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Sal a nebo další spoustu zájezdů na Kapverdské ostrovy. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Sal a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!