V Itálii je platný zákon č. 363 z 24. prosince 2003, který se týká bezpečnosti při provozování zimních sportů.

Podle tohoto zákona je zakotvena povinnost mít při sjezdovém lyžování a snowbordingu ochrannou přilbu pro děti mladší 14 let.

Pokud jde o rychlost – o žádných rychlostních limitech zákon nehovoří, avšak stanoví, že jízdu je nutno uzpůsobit stavu sjezdovky, prostředí i aktuálnímu počasí a jízda nesmí představovat bezpečnostní riziko pro ostatní.

Lyžování v Itálii

Lyžování v Itálii

Odstavec 2 článku 9 říká, že rychlost musí být zvláště přizpůsobena v úsecích, kde není volný výhled, v blízkosti stavení a překážek, na křižovatkách, v případě mlhy, oparu, snížené viditelnosti, přeplnění, v zúženinách a za přítomnosti dalších sjezdařů.

Záleží tedy na příslušných kompetentních orgánech (Policie a podobně), jak situaci v konkrétním případě posoudí.

Obce navíc mohou místní podmínky ještě upřesnit svými vyhláškami. Za porušení tohoto zákona mohou příslušné orgány udělit pokutu v rozmezí 20 až 250 €.

Policisté na sjezdovkách

Dejte si pozor na to, že se v posledních letech na sjezdovkách v Itálii začali objevovat policisté na lyžích, kteří neváhají rozdávat velmi vysoké pokuty lyžařům a snowboardistům, kteří porušují výše uvedený zákon, či některou z vyhlášek, a představují pro ostatní lyžaře nebezpečí. Udělené pokuty se mohou vyšplhat běžně do stovek EUR, přesto je to zcela zanedbatelné s tím, pokud někoho srazíte a zraníte. V případě vážných následků mohou jít náklady do milionů EUR, takže vřele doporučujeme jezdit opatrně. A to ne kvůli peněz, ale především kvůli zdraví – svému i lidí v okolí.

Pro případy úrazu a repatriace či odpovědnosti za újmu na cizím zdraví či majetku vám opravdu velice doporučujeme uzavřít před cestou příslušné cestovní připojištění.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Itálii

Ještě jste nebyli na dovolené v Itálii a nebo se do Itálie chcete vrátit? Neváhejte a projděte si aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Itálie nabízí. Nebudete litovat!