Náměstí Belvedere bylo navrženo a postaveno Donatem Bramantem na žádost Julia II. v 16. století, aby spojovalo Vatikánský palác s Villa Belvedere a Sixtinskou kaplí postavenou v letech 1471-1484 Sixtem IV. Když na trůn nastoupil roku 1503 papež Julius II., přesunul zde také značnou část své římské sbírky soch, která zahrnovala starověkou sochu Laokoona a jeho synů, a později také sochu Apolla, jehož torso zde stojí dodnes.

Náměstí Belvedere Náměstí Belvedere

© Cristian Puscasu / Shutterstock.com

Co najdete na náměstí Belvedere

Bramante byl velmi inovativní při navrhování náměstí Belvedere. Nádvoří vyplnil šesti úzkými terasami, které křižovalo centrální schodiště. Dlouhá křídla na bocích teras Cortile del Belvedere vyplňují Vatikánská muzea a Vatikánské knihovny.

Zahrady náměstí Belvedere Zahrady náměstí Belvedere

© Yuriy Biryukov / Shutterstock.com

Na nejvyšší terase vytvořil Bramante zahradu, která tak zpříjemňovala procházku z náměstí k soudnímu paláci. Poté ještě nechal přistavit výklenek ve tvaru půlkruhu s lodžií, odkud je nádherný výhled na celé město.

Pohled na zahrady Belvedere z druhé strany Pohled na zahrady Belvedere z druhé strany

© James.Pintar / Shutterstock.com

Náměstí Belvedere prošlo rozsáhlým vývojem v průběhu let a patří tak k nejimpozantnějším a největším architektonickým stavbám ve Vatikánu potažmo celého Říma. Postupně se zde vytvořily Vatikánské knihovny, Muzeum křesťanského umění, Galerie Urbana VIII., Sixtinská kaple, či galerie map, jež přitahují návštěvníky z celého světa.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Náměstí Belvedere

Klikněte pro zobrazení nabídky Náměstí Belvedere: zájezdy nebo Náměstí Belvedere: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Náměstí Belvedere!