Romantické městečko Amelia se rozkládá na vrcholku skalnatého kopce v nadmořské výšce 370 metrů. Městečko patří k nejstarším v celé Itálii. Žije zde okolo 11 tisíc obyvatel.

Amelia je chráněna středověkým opevněním, některé z hradeb pocházejí z 5. století. Základy města byly však položeny mnohem dříve.

Amelia

Amelia

Zajímavosti města Amelia

Zajímavé je okouzlující historické jádro města. Už samotný vstup je impozantní díky středověké bráně Porta Romana. Mezi hlavní památky patří římské cisterny pod náměstím Piazza Mettaotti a Museo Archeologico, kde je vystavena bronzová socha Germanika, otce císaře Caliguly. Další úchvatnou památkou je amelijská katedrála z 11. století s mohutnou zvonicí.

Brána Porta Romana

Brána Porta Romana

Pozoruhodné jsou i místní kostely. V kostele Madonna delle Cinque Fonti odpočíval sv. František z Assisi, v kostele San Pancrazio si můžete prohlédnout unikátní dekorativní dveře.

V okolí Amelie, osídlené už od dob Etrusků, se nacházejí ty nejzajímavější památky jižní Umbrie – Cascate delle Marmore,  Lago di Piediluco a „zkamenělý les“ Foresta Fossile.

Závod Palio dei Colombi

Závod Palio dei Colombi

V květnu se každoročně koná festival středověké hudby Maggio Organistico Camerino – mezinárodní varhanní festival.

Ve světě je ale Amelie známější letním tradičním závodem Palio dei Colombi. Šlechtici a lučištníci z pěti městských čtvrtí se na koních snaží dřevěným kopím trefit do malého terče.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Amelia

Klikněte pro zobrazení nabídky Amelia: zájezdy nebo Amelia: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Amelia!