Turisty hojně navštěvované lyžařské středisko Vigo di Fassa dominuje údolí Val di Fassa v italské provincii Trentino. Samotné Val di Fassa je jedno z nejnavštěvovanějších údolí Dolomit i přes to, že mezi sousedícími ski areály není lanovkové spojení, ale dopraví vás tam skibusy.

Městečko Vigo di Fassa Městečko Vigo di Fassa

© MoLarjung / Shutterstock.com

Co nabízí Vigo di Fassa

Vigo di Fassa se tyčí do výšky 2 423 m.n.m. a nabízí 85 km modrých, 125 km červených a 24 km černých sjezdovek. Nejatraktivnější a nejnavštěvovanější trať je bezesporu Belveder, klidnější a pohodovou trať najdete na Ciampac Buffaure.  Údolí sousedí s Arabbou, Corvarou v Alta Badii a Sevlou ve Val Gardeně.

V areálu najdete také Kinder park, kde se postarají o vaše nejmenší, naučí je základy lyžování a děti se zabaví hrami v rámci animačních programů, zatímco vy si s klidem můžete zalyžovat. Zdatní lyžaři mohou sestoupit do města po svahu Thöni, nebo zkusit černou sjezdovku pojmenovanou po Albertu Tombovi.

Vigo di Fassa

Vigo di Fassa

Samozřejmostí je noční lyžování, sáňkování, na své si zde přijdou také milovníci freeride nebo snowboardu. Ve středisku je pro veřejnost otevřený i zimní stadion pořádající odpolední a večerní bruslení. Pokud se zde rozhodnete strávit volné chvíle, zaplatíte za vstupné 7 €, s bruslemi pak o 2 € navíc. Děti do 12 let zaplatí 5 €.

Příjemným aspektem je cenová dostupnost místního ubytování a skipasů. Středisko často pořádá v průběhu sezony různé slevové akce, kdy máte možnost ubytování dítěte do 8 let věku zdarma včetně vstupu na sjezdovky či Kinder parku.

Cena skipasu pro dospělého je cca 40 € na den.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Vigo di Fassa

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Vigo di Fassa? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Vigo di Fassa nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!