Lyžařské středisko Sulden am Ortler se nachází v italském regionu Trentino-Alto Adige v údolí Sulden, pod nejvyšším vrcholem oblasti Ortler vysokým 3905 metrů nad mořem.

Z původní zástavby městečka zde zůstal jen kostel, okolo kterého vyrostlo množství rekreačních zařízení.

Středisko leží na pomezí Itálie, Rakouska a Švýcarska a díky své poloze se stalo vyhledávaným místem vyznavačů letních i zimních sportů z celé Evropy. Středisko sousedí se dvěma menšími areály Prad a Trafoi.

Lyžování v Sulden am Ortler

Lyžování v Sulden am Ortler

Co nabízí Sulden am Ortler

Díky své nadmořské výšce se zde drží sněhová pokrývka od začátku listopadu do poloviny května.

Zvláštností oblasti je, že nad Schaubachhütte se pasou nepálští jaci, které sem přivezl místní rodák a světoznámý horolezec Reinold Messner a kteří jsou místní velkou atrakcí.

Středisko nabízí návštěvníkům 42 kilometry sjezdových tratí, 11 modrých, 7 červených a 6 černých. Polovina sjezdovek je uměle zasněžována. Přepravu zajišťují 3 vleky, 2 kabinkové a 6 sedačkových lanovek, s celkovou kapacitou 9000 osob za hodinu.

Sulden am Ortler

Sulden am Ortler

Kabinovou lanovkou se dostanete z centra Suldenu k horské chatě Schaubach ve výšce 2600 metrů a odtud opět sedačkovou lanovkou k restauraci Madritsch, do výšky 2820 metrů. Naskýtá se odtud překrásný výhled na třítisícovky Ortler, Koenigspitze a Gran Zebru. Z vrcholu vede několik červených, 1 modrá a 1 černá trať zpět k restauraci.

V oblasti Madritschhütte můžete lyžovat i na postranních svazích Kanzelu (2350 metrů nad mořem). Nachází se zde několik lehkých a středně obtížných tratí, které jsou obsluhovány 2 sedačkovými lanovkami.

Pro snowboardisty je tu k dispozici snowpark s half-pipe, funpark se skoky a boardcrossovou dráhou.

Užijí si zde i běžkaři, pro které je v okolí připraveno 10 kilometrů upravovaných běžeckých tratí ve výškách 1800 – 1900 metrů nad mořem.

V Suldenu mají krytý bazén a v nedalekém Trafoi se nalézá muzeum slavného lyžaře Gustava Thoniho. Stravovat se můžete v řadě restaurací a barů.

Mapa Sulden am Ortler

Podívejte se na mapu lyžařské oblasti Sulden am Ortler s jednotlivými sjezdovkami. Pro zobrazení detailu mapy na ni klikněte.

Mapa Sulden am Ortler

Mapa Sulden am Ortler

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Sulden am Ortler

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Sulden am Ortler? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Sulden am Ortler nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!