Santa Cristina je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších lyžařských středisek nacházející se v nadmořské výšce 1428 m nad mořem, zhruba 30 kilometrů od Bolzana. Třebaže patří k nejmenším z obcí údolí Val Gardena regionu Trentino, je hojně navštěvováno jak v zimě, kdy nabízí ideální podmínky pro lyžování, tak i v létě na treky a delší horské výšlapy.

Santa Cristina Santa Cristina

© Nido Huebl / Shutterstock.com

Lyžování ve středisku Santa Cristina

Středisko nabízí téměř 500 kilometrů upravených širokých tratí různé náročnosti. V údolí najdete lyžařskou školku pro děti, dospělí začátečníci si mohou zaplatit instruktora, a pokročilí milovníci sjezdového lyžování si přijdou na své na tratích s nejvyšší obtížností.

Santa Cristina nabízí vyžití také pro nelyžaře, kteří si na vyhrazený úsek mohou donést saně a přes den si užít tobogganing společně s dětmi. Navečer je možné, po předchozí rezervaci, jít sáňkovat mezi 19 – 22. hodinou.

Pohled na hory z městečka Santa Cristina

Pohled na hory z městečka Santa Cristina

Zajímavosti v Santa Cristině

Santa Cristina má i z historického pohledu co nabídnout. Ve městě je sedm budov, jež jsou uznány jako kulturní dědictví. Ukázkou sakrální architektury je kostel Santa Cristina a San´t Antonio Abate z roku 1343, jenž je jedním z nejstarších dochovaných sakrálních staveb v údolí Val Gardena. Kostel byl v průběhu staletí přestavován a dnes se vyznačuje především barokním oltářem. 

Zajímavé jsou také budovy civilní architektury – dům s kamenným popředím z 13. století, pozdně středověký dům Fusell, či třípatrová budova Post se salonkem v rokokovém stylu.

Jak se do Santa Cristiny dostat

Autem z Prahy přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck – Brenner, po 50 km italské dálnice A22 sjeďte u Klausenu na Val Gardenu po silnici SS242 směr Santa Cristina.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Santa Cristina

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Santa Cristina? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Santa Cristina nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!