Městečko Pratovecchio leží v srdci italského národního parku Foreste Catantinesi v horní části toskánského údolí Arbo. Je jedním z nejkrásnějších měst v údolí. Jeho poloha s příznivým klimatem je přitažlivá v každé roční době.

Hrad Romena v městečku Pratovecchio

Hrad Romena v městečku Pratovecchio

Najdete zde dva kláštery – Camaldolese a klášter Dominikánských řádových sester. Stojí tu farní kostel San Pietro a Romena. Hrad Romena je zmíněn dokonce v Danteho XXX. zpěvu jeho Božské komedie (konkrétně v Očistci). Ostatně Pratovecchio si Danteho cení, takže se zde čas od času pořádají kulturní akce spojené s tímto umělcem.

Každoročně se zde pořádá „Forme di legno“, což je slavnost, jež kombinuje umění, řemeslo a kulturu spojenou s dřevem. V místních obchodech si zakoupíte „panno del casentino“ – vlněný materiál s užitím zelených a oranžových barev, který se zde vyrábí více jak pět století.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pratovecchio

Láká vás Pratovecchio? Hledáte-li zájezdy do destinace Pratovecchio, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Pratovecchio, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.