Palác Palazzo Rucellai byl vystavěn v letech 1446 – 1451 Leonem Battistou Albertim pro rodinu Rucellaiů z Florencie. V Albertiho pojednání o architektuře se dočtete, že šlechtický palác nesmí působit jen hrozivým exteriérem, ale také harmonií jednotlivých proporcí. Palazzo Rucellai je hmotným příkladem těchto zásad. Naproti paláci stojí otevřená Loggia Rucellai (1468), v níž se mimo jiné slavily například rodinné slavnosti.

Palazzo Rucellai Palazzo Rucellai

© teladoiofirenze, www.teladoiofirenze.it/

Co nabízí Palazzo Rucellai

Fasáda ve tvaru mřížky byla vytvořena speciálním trámovým členěním a kamenná dýha této fasády slouží jako pozadí pro hladké kladí a pilastry, které rozdělují fasádu na tři části. Každá z těchto částí byla stavěna v různé době uměleckého stylu, počínající toskánským obdobím, přes renesanční až po dobu korintskou.

Jelikož byli Rucellaiové velmi vlivnými bankéři, sloužilo přízemí především k pořádání obchodních schůzek. V druhém patře se konaly recepce a třetí, poslední patro, bylo využíváno k soukromým účelům rodiny a byly zde také ložnice.

V paláci bylo také tzv. utajené čtvrté podlaží, jež sloužilo zdejším zaměstnancům.

Na trojúhelníkovém náměstí Piazza dei Rucellai stojí přímo naproti paláci budova Loggia de´Rucellai, kde se pořádaly oslavy či svatby. Společně s palácem jsou stavby vnímány jako nejzajímavěji řešené budovy italského renesančního stylu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Palazzo Rucellai

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Palazzo Rucellai, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!