„Špitál neviňátek“, v italštině Ospedale degli Innocenti patří bezpochyby k nejpůsobivějším dílům florentské rané renesance. Stavba byla započata roku 1419 podle plánů Brunelleschiho, dokončena byla v letech 1425 – 1426. Brunelleschiho sloupová chodba původně sestávala z devíti oblouků, vytvářejících na konci schodiště ve výšce očí jakýsi umělý horizont.

Ospedale degli Innocenti

Ospedale degli Innocenti

Co nabízí Ospedale degli Innocenti

Vnitřní klenby spočívají na visutých hlavicích zcela ve stylu tohoto velkého architekta. Kulaté obrazy z glazované terakoty, poukazující na účel budovy vyobrazením batolátek, vytvořil v roce 1487 Andrea della Robbia.

Až do roku 1875 bylo běžné odkládat do nádržky vlevo u poslední arkády (Ruota degli Innocenti) nechtěné novorozence, kteří sem byli přijati a vychováni. Vnitřní dvůr a křížová chodba špitálu jsou rovněž dílem Brenelleschiho.

Dnes se zde nachází muzeum se sbírkou sejmutých fresek a budova stále patří mezi nejzajímavější místa Florencie.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Ospedale degli Innocenti

Zaujal vás náš článek o destinaci Ospedale degli Innocenti v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Ospedale degli Innocenti nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!