Roku 1142 odkoupila Florencie město Livorno od Milána a někdejší rybářská vesnice tehdy převzala dosavadní úlohu Pisy, jejíž přístav se zanesl pískem a byl nadále nepoužitelný. V 16. století za Cosima I. zažilo Livorno velký stavební rozkvět a stalo se jakýmsi „Amsterdamem Toskánska“.

Livorno

Livorno

Dnešní staré město s pevností Fortezza Nuova je vlastně ostrovem, obtékaným Fosso Reale. Návštěvníkům se zájmem o „toskánský impresionismus“ (Macchiaoli) lze doporučit prohlídku Museo Giovanni Fattori (Via San Jacopo in Acquaviva/Villa Mimbelli).

Pevnost Fortezza Nuova

Pevnost Fortezza Nuova

Dnes žije v Livornu 161 tisíc obyvatel. Staré město je protkáno kanály. Bašty kolem starého přístavu Porto Mediceo svědčí o někdejším mocenském postavení města.

K návštěvě v Livornu lákají zejména dvě medicejské pevnosti, mosty, kanály, rybářské sklepy a benátská atmosféra.

Každoročně se zde koná festival „Effetto Venezia“.

Hora Montenero s malebnými vesničkami přitahuje každoročně poutníky k návštěvě kláštera Santuario in onore alla Madona, patronky Toskánska.

Proslulé jsou livornské rybí pokrmy, zejména rybí polévka cacciucco.

Přírodní park Parco Naturale di Migliarino

Přírodní park Parco Naturale di Migliarino

Přírodní park Parco Naturale di Migliarino rozkládající se 6 kilometrů západně mezi ústím Arna a Serchia na ploše více jak 3000 hektarů. V severní části parku byly při vykopávkách nalezeny hroty šípů a pozůstatky ohnišť. Svědčí o tom, že zde před čtyřmi až pěti tisíci lety muselo být prehistorické sídliště.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Livorno

Klikněte pro zobrazení nabídky Livorno: zájezdy nebo Livorno: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Livorno!