V horním poschodí paláce, vystavěného roku 1560 Vasarim jako správní centrum pro velkovévodu toskánského Francesca de Medici, sídlí světoznámá obrazárna Galleria degli Uffizi obsahující díla evropského malířství 13. – 18. století, jejichž význam se dostal daleko mimo Florencii a Toskánsko.

Galleria degli Uffizi Galleria degli Uffizi

© Vereshchagin Dmitry / Shutterstock.com

Co nabízí Galleria degli Uffizi

Prohlídka začíná u raných oltářů, velkých toskánských mistrů Cimabua, Giotta, Duccia, Simone Martiniho, Ambrogia a Piera Lorenzettiho.

Následuje mezinárodní malířství gotické zastoupené například Gentulem da Fabrianem a Lorenzem Monacem. V sále č. 7 jsou shromážděna díla raně renesančních mistrů: Uccella, Masaccia, Fra Angelica a Piera della Francescy, k nimž se připojují obrazy madony Filippia Lippiho. Sálu č. 10 dominují obrazy Sandra Botticelliho (mimo jiné „Jaro a „Zrození Venuše“).  Na „Křest Krista“, společné dílo žáků Botticelliho a Leonarda z dílny Andrey del Verrocchia, navazují v sále č. 15 mistrovská díla, například Leonardovo „Zvěstování“ (1475) a Montegnova „Madonna delle Cava“ (1489).

Interiér v Galleria degli Uffizi Interiér v Galleria degli Uffizi

© Vereshchagin Dmitry / Shutterstock.com

V dalších sálech jsou vystavena střídavě díla italských manýristů (Broninoa Poltormo) a německých zástupců renesance (Dürer a Holbain). Následuje Michelangelovo tondo Doniů neboli „Svatá rodina“ (sál č. 25). Díla Raffaelova, Tizianova „Venuše z Urbina“ (1538) budete obdivovat v sále č. 29.

Expozici zakončují v sále č. 34 díla Veronesova a v sálech č. 41 až 44 díla Rubensova, Rembrandtova a Caravaggiova.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Galleria degli Uffizi

Dovolená Galleria degli Uffizi je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Galleria degli Uffizi a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!