Před více jak sto lety velebil město Taormina francouzský spisovatel Guy de Maupossant: „Pokud by někdo na Sicílii mohl strávit jen jeden den a zeptal se mě, co by měl bezpodmínečně vidět, bez váhání bych odpověděl, že Taorminu. Toto místo je obrazem, na kterém najdete vše, co bylo na Zemi stvořeno pro potřebu oka, ducha a fantazie“.

Tato slova asi nejlépe charakterizují město Taormina, které je proslulé svou krásou a zajímavostmi, jež skrývá.

Taormina

Taormina

K založení Taorminy inspirovala Kartagince Hamiltara v roce 396 před naším letopočtem patrně strategicky výhodná poloha na vybíhajícím hřebeni Monte Tauro. O něco později se osudu města chopili Řekové. Díky jejich stavitelskému umění Taormina patřila k patrně k městům s nejkrásnějšími přírodními divadly na světě. Řecké divadlo v Taormině vytváří spolu s příjemným mírným podnebím a městskou atmosférou, k jejíž uvolněnosti přispívá hojná zeleň, základ turistického úspěchu města.

Řecké divadlo v Taormině s výhledem na sopku Etna

Řecké divadlo v Taormině s výhledem na sopku Etna

Již po krátké době je každý návštěvník uchvácen jedinečným fluidem. Proud turistů, jenž v červenci a v srpnu nemá konce, dokládá, že pro tak výjimečnou krásu je třeba i něco obětovat. Centrum města je lanovkou spojeno s nejbližším přímořským letoviskem Mazzaro. Od této části pobřeží by však člověk neměl mnoho očekávat, neboť kvůli frekventované trase do Messiny je kvalita vody dost špatná. Oblíbeným cílem krátkého výletu je Castelmola, středověká vesnice nad Tarminou.

Corso Umberto

Corso Umberto

Pamětihodnosti Taorminy

Corso Umberto

Hlavní pěší zóna v Taormině se táhne napříč městem od východu k západu a lehce se stáčí od Porta Messina k Porta Catánia. Naleznete tu vše, po čem srdce touží, počínaje drahými butiky, cestovními kancelářemi, přes starožitnictví a lahůdkářství až po restaurace a kavárny. Vpravo i vlevo od Corso Umberto se navíc nacházejí všechny důležité pamětihodnosti.

Řecké divadlo

Přestože existují stovky pohlednic a obrázkových publikací, živý pohled z řeckého divadla v Taormině na sopku Etna, především ráno, je nenahraditelný.

Řecké divadlo - Taormina

Řecké divadlo – Taormina

Divadlo – dominanta Tarominy – bylo postaveno ve 3. století před naším letopočtem. Svou dnešní podobu však získalo až přibližně o 400 let později, když jej Římané chtěli využít k hrám. Průměrem 109 metrů je druhým největším divadlem na Sicílii a údajně kdysi poskytovalo místo pro 30 tisíc diváků. V letních měsících se lze přesvědčit o vynikající akustice při některém z pravidelně konaných představení.

Přímo na řecké divadlo navazuje Atiquarium. Malé archeologické muzeum prezentuje nálezy z Taorminy a okolí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Taormina

Dovolená Taormina je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Taormina a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!