Bylo by chybou nechat bez povšimnutí městečko Piazza Armerina, neboť toto místo, ležící cirka 40 kilometrů jižně od města Enna, je jedním z nejkouzelnějších měst vnitrozemí Sicílie. Malebné historické centrum se rozkládá na svahu pod barokním dómem Santissima Assunta.

Dóm má gotickou zvonici, interiér je zachován v klasicistní bílé a modré barvě.

Piazza Amerina

Piazza Amerina

Zajímavá místa Piazza Armerina

Villa Romana del Casale

Několik kilometrů jihozápadně od Piazza Armerina leží Villa Romana del Casale, odkrytá teprve v roce 1929. Rozlehlá pozdně antická vila byla v roce 1997 zařazena do seznamu světových kulturních památek UNESCO.

Villa Romana del Casale

Villa Romana del Casale

Za její vynikající stav lze vděčit „šťastné“ okolnosti, že byla ve 12. století po sesuvu půdy zavalena spoustou bahna. Tím byla konzervována. Vila z přelomu 4. století skrývá 3500 m2 mozaik, díky nimž získáte plastickou představu o tom, v jaké nádheře žili zámožní Římané. Mozaiky znázorňují kromě mytologických témat a loveckých výjevů i všední život římské horní vrstvy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Piazza Armerina

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Piazza Armerina a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Piazza Armerina a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!