Asi 10 kilometrů od Palerma se na kopci rozkládá malé městečko Monreale, shlížející na mlhou zahalenou metropoli Sicílie. Nejvýznamnější památkou městečka je normanský dóm a křížová chodba sousedního benediktinského kláštera.

Monreale - výhled na Palermo

Monreale – výhled na Palermo

Zajímavá místa Monreale

Duomo

Normanský král Vilém II. vydal v roce 1174 pokyn ke stavbě katedrály, jež měla původně být pohřebním kostelem. Tato nejvelkolepější stavba normanské epochy si nakonec musela na své dokončení počkat dvě století. Důvodem stavby reprezentativního dómu v takové blízkosti biskupského města Palerma byl spor o nadvládu mezi Vilémem II. a papežem.

Katedrála v Monreale

Katedrála v Monreale

Představu o vnitřním vybavení trojlodní katedrály lze získat již při pohledu na nádherné portály a fasádu východních apsid. Uměleckohistorický význam katedrály tkví především v jedinečných mozaikových cyklech, které ztotožňují scény ze Starého i Nového zákona. Nákladně zhotovené mozaiky představují nejúplnější obrázkové bible středověku.

Duomo di Monreale

Duomo di Monreale

Křížová chodba (Chiostro)

Křížová chodba v Monreale, jež je součástí benediktinského kláštera sousedícího s katedrálou, se dochovala v původním stavu. Patří k nejkrásnějším na světě.

Křížová chodba Chiostro

Křížová chodba Chiostro

Obklopuje velikou dvoranu o délce stran 47 metrů. 228 odlišně zbarvených hlavic sloupů představuje vrchol sicilského sochařského umění.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Monreale

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Monreale, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!