Malé město Módica ležící 70 kilometrů jihozápadně od Syrakus, takřka na úplném jihu Sicílie, je rušným překladištěm zemědělských produktů. Mezi řadou barokních kostelů a paláců vyniká San Giorgio s monumentálním schodištěm a nádherně tvarovaným průčelím. Asi 10 kilometrů na východ od Módicy lze obdivovat Cava d´Ispica, krásnou rokli se zbytky jeskynního města. Jeskyně kdysi sloužily jako obydlí, avšak rovněž jako pohřebiště a místa úkrytu.

Módica

Módica

Dnes v Módica žije okolo 54 tisíc obyvatel. Město se skládá ze dvou částí: Módica Alta (horní Módica) a Módica Bassa (dolní Módica). Město bylo díky svým historickým a architektonickým památkám zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

V letech 1613 a 1693 postihla Módicu mohutná zemětřesení, která zničila velkou část města.  Přesto se dochovalo mnoho starých památek. Jádro města bylo znovu vystavěno v sicilském barokním stylu. Dominantou je původně středověká, dnes barokní katedrála sv. Jiří.

Mezi významné stavby patří gotická brána kostela Chiesa del Carmine. Zajímavé jsou taktéž pozůstatky kostela Chiesa di Santa Maria del Gesu z 16. století, kostel Chiesa di Santa Maria di Betlemme, v jehož interiéru najdeme kapli Svátosti z 15. století. V jeskyni San Nicolo Inferiore je umístěn kostel z 12. století a různé ozdobné prvky z 8. – 16. století.

Městečko Módica

Městečko Módica

Za návštěvu stojí také kostel Chiesa di San Pietro z 14. století, do kterého vedou schody lemované sochami 12 apoštolů.

Ve městě objevíte rovněž Městské muzeum (s archeologickými nálezy z paleolitu, období křesťanství a z 18. a 19. Století) a také Ibleanské muzeum lidového umění a tradic s výstavou zemědělských nástrojů a starobylého nábytku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Módica

Módica je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Módica či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)