Podkovový tvar horského masivu byl díky strategicky výhodné poloze a dostatku vody atraktivním místem pro osídlení již v nejdávnějších dobách. Když byla Sicílie římskou provincií, stala se Enna centrem povstání otroků, které vedl Syřan Eunus. Od té doby se stalo nepsaným zákonem, že dříve než mohl někdo ovládnout Sicílii, musel dobýt Ennu.

Enna

Enna

Sídlil zde kult bohyně Demeter, můžete tu spatřit i zbytky jejího chrámu. Na náměstí Piazza Vittorio Emanuele stojí kostel San Francesco. Po ulici Via Roma se dostanete až k dómu ze 14. století a poté k hradu. K zajímavostem města patří osmiboká věž Torre di Frederico II, bývalá strážní věž.

Dnes je město s pouhými 30 tisíci obyvateli nejmenším a nejvýše položeným provinčním městem na Sicílii, oblíbeným pro svou klidnou atmosféru a v létě pro příjemné podnebí.

Pamětihodnosti Enny

Castello di Lombardia

Lombardský hrad se tyčí na východním konci dlouhé stolové hory. Stavba zahrnuje byzantské, normanské i štaufské prvky. Jedno ze tří rozlehlých nádvoří v létě slouží jako přírodní divadlo.

Castello di Lombardia

Castello di Lombardia

Duomo di Enna

Z původně gotického dómu se dochovala pouze příčná loď a tři apsidy. Vnitřek byl v 16. století přestavěn, přičemž střední loď byla vyzdobena nádherně vyřezávaným kazetovým stropem.

Duomo di Enna

Duomo di Enna

V dómu se navíc nachází vzácný relikt z arabské minulosti Enny – litinová mříž před křtitelnicí kdysi sloužila k uzavírání harému.

Rocca di Cerere

Přímo za hradem se k nebi vypíná Rocca di Cerere, skála bohyně Cerery.

Rocca di Cerere

Rocca di Cerere

V antice tu stávala svatyně bohyně Demeter (Cerery), odkud ochraňovala Sicílii.

Museo Alessi

V muzeu je umístěna rozsáhlá sbírka mincí a cenností z dómu.

Museo Archeologico

V prvním patře šlechtického paláce jsou vystaveny archeologické nálezy z okolí.

Museo Archeologico

Museo Archeologico

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Enna

Dovolená v destinaci Enna? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!