Bagheria byla až do 19. století oblíbeným letoviskem palermských šlechtických rodin na Sicílii, které si zde nechávaly vybudovat řadu nádherných barokních vil. Časem většina těchto vil zpustla, rozlehlé zahrady zmizely. Zničení historických stavebních komplexů mafiánskými staviteli vehementně pranýřovala ve své povídce „Bagheria“ spisovatelka Dacia Maraini, která zde vyrůstala.

Bagheria

Bagheria

Zajímavá místa Bagherie

Solunto

Pozůstatky antického Solunta leží v severní části Bagherie na kopci, jenž se svažuje k moři. Solunto založili Punové. V římském období se rozvinulo v jedno z nejvýznamnějších měst Sicílie.

Solunto

Solunto

Na levé i pravé straně dlážděné hlavní ulice objevíte základové zdi řady majestátních obytných domů, bývalého tržiště a divadla. Ve vstupní budově lze v malém muzeu spatřit malou část nálezů z vykopávek.

Villa Cattolica

Ve Villa Cattolica, v jednom z nádherných barokních paláců, se nachází Museo Renato Guttuso věnované současnému umění.

Villa Cattolica

Villa Cattolica

Villa Palagonia

Nejslavnější vila v Bagherii z roku 1705 je často navštěvována pro svoji groteskní sochařskou výzdobu. Goethe se pro ni sice nedokázal nadchnout – avšak jak známo, časy i vkus se mění.

Villa Palagonia

Villa Palagonia

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bagheria

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Bagheria a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Bagheria a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!