Náměstí Piazza Navona ve tvaru obdélníku je všeobecně považováno za nejkrásnější náměstí věčného města. Možná jsou i hezčí, avšak z náměstí Navona se stala turistická atrakce s malíři portrétů, prodavači kýčů a „suvenýrů“, podobně jak to známe třeba z pařížského Place de Terte na Montmartru.

Kdysi zde stával Domitianův stadion, kde se kromě atletických soutěží pořádaly na speciálně zřízeném bazénu námořní bitvy. Tento zvyk, i když trochu pozměněný, se dochoval až do 19. století, kdy na vodou zaplaveném náměstí závodily kočáry šlechticů.

Piazza Navona

Piazza Navona

Zajímavosti Piazza Navona

Dnešní podoba náměstí pochází ze 17. století. V roce 1644 zahájil papež Inocenc X. rozsáhlou barokizaci Říma. Náměstí si vybral jako své rodinné sídlo. V té době se náměstí stalo svědkem soupeření dvou velkých umělců italského baroka Berniniho a Bartominiho. Od Gian Lorenza Berniniho pochází fontána uprostřed náměstí, jež je známá  pod názvem Fontána čtyř řek. Sochy zobrazující Dunaj, Gangu, Nil a Rio del la Plata symbolizovaly čtyři, v té době známé světadíly.

Po obou stranách náměstí objevíte další dvě fontány, na jihu Fontana del Moro (Fontána Mouřenína), na severu Fontana del Neptuno (Fontána Neptuna).

Kostel sv. Agnes na Piazza Navona

Kostel sv. Agnes na Piazza Navona

Boromini se podílel v letech 1652 – 1672 na výstavbě kostela sv. Agnes. Kostel byl vystavěn na místě, kde mučednickou smrtí přišla o život svatá Anežka, tedy jako třináctiletá dívka. Byla svlečena donaha, jelikož se nechtěla vdát za pohana – syna římského úředníka. Podle legendy se ale stal zázrak a dívce okamžitě narostly tak dlouhé vlasy, že mohly zakrýt její nahotu. Anežka však byla později, v roce 304, popravena během Diokleciánova pronásledování křesťanů.

Palazzo Pamphili

Palazzo Pamphili

V blízkosti kostela stojí jeden z mnoha paláců Inocence X. – Palazzo Pamphili s 1000 místnostmi. Dnes v něm sídlí brazilské velvyslanectví. V části paláce je umístěna soukromá sbírka rodiny Pamphili, jež patřila k nejvýznamnějším patricijským rodinám ve starověkém Římě.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Piazza Navona

Piazza Navona je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Piazza Navona či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)