Verbania je italské město v oblasti Piemonte, a je hlavním městem provincie Verbano-Cusio-Ossola. Je to také největší město u druhého největšího italského jezera Lago Maggiore, které svou rozlohou zasahuje do dvou italských regionů – Piemonte a Lombardie a částečně i do Švýcarska.

Verbania

Verbania

Město vzniklo roku 1939 sloučením dvou naprosto odlišných obcí Pallenzy a Intry.

Po nábřežní silnici Via Vittorio Veneto je krásná a pohodlná trasa vhodná pro všechny běžecké a cyklistické nadšence, která vás zavede kolem malého přístavu až k zalesněnému ostrůvku Isolino San Giovanni, který je kousek od břehu.

Zajímavosti města Verbania

Mezi turisticky nejnavštěvovanější místa patří bezesporu zahrady vily Taranto (Giardini di Villa Taranto), která na 16 hektarech hostí na 20,000 druhů rostlin z celého světa.

Nedaleko Villa Taranto je Villa San Remigio s nádherným, 8 hektarovým parkem a úžasnou eklektickou zahradou.

Přímo u břehu jezera Lago Maggiore je veřejný park Villa Giulia, který svou polohou vybízí k odpočinku a užívání si nádherného výhledu a okolí.

Ve Verbanii je také galerie umění Museo sel Paesaggio, založené roku 1909, které zahrnuje díla zdejších umělců.

Zajímavý je rovněž kostel Madonna di Campagna.

Giardini di Villa Taranto

V zahradě Giardini di Villa Taranto roste na 20 tisíc různých druhů rostlin – spousta zeleně, květů a vůní. Jenom rhododendronů je tu na 500 druhů. Nadšenec, který tuto nádhernou zahradu ve městě Verbania založil, se jmenoval Neil McEarcham a byl to skotský šlechtic. Roku 1931 zde koupil pozemek o rozloze 20 hektarů a přetvořil ho v krásné dílo člověka a přírody.

Giardini di Villa Taranto Giardini di Villa Taranto

© elesi / Shutterstock.com

Po jeho smrti v roce 1964 přešla zahrada do vlastnictví italského státu. Jedinečným zážitkem je návštěva zahrady především na jaře.

Madonna di Campagna

Kostel Madonna di Campagna ležící poněkud stranou od Verbanie byl původně románský, v letech 1519 – 1527 byl však renesančně přestavěn. V interiéru si povšimněte zvláště sloupové galerie s osmibokou kupolí a fresek z 15. – 17. století. Pozoruhodné vyobrazení „Madonna delle Grazie“ pochází ze 13. století.

Madonna di Campagna

Madonna di Campagna

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Verbania

Láká vás Verbania? Hledáte-li zájezdy do destinace Verbania, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Verbania, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.