Jednou z příjemných obcí ležících na břehu jezera Lago Maggiore je Stresa, která na vás dýchne svou „přímořskou“ atmosférou. Obec je zaměřena především na lázeňské klienty a turisty, kteří využijí její pohostinnosti jako výchozí bod pro své cesty za krásami Boromejských ostrovů či městeček Arona, Luino či Verbania, ležících při břehu jezera. Stresa je jednoduše úchvatné městečko, které je známé také díky luxusním hotelům postavených ve stylu Art Nouveau.

Stresa

Stresa

Původně rybářská oblast se, po vyhloubení tunelu vedoucího průsmykem Simplon, začala na počátku 20. století rozvíjet a zaměřila se především na oblast turismu. Populární se stala také díky návštěvě amerického spisovatele Ernesta Hemingwaye, který část příběhu Sbohem armádo umístil právě do zdejšího hotelu.

Protože Karibik byl nedostupně daleko, trávili evropští prominenti svou dovolenou u Lago Maggiore a především ve městě Stresa. Lak už se tu poněkud odlupluje, královna belle épogue má své nejlepší časy za sebou, přesto zůstala Stresa jedním z nejlákavějších letovisek – s nejkrásnější promenádou.

Co nabízí Stresa

V roce 1770 nechal Giacomo Filippo Bolongaro postavit vilu Ducale, jež je nyní sídlem Mezinárodního střediska Rosminianských studií. Z období konce 18. století pochází také kostel S. Ambrogio v neoklasicistním stylu.

Hned na začátku města vás očekává Villa Pallavicino s krásným parkem plným tropických rostlin a malou ZOO. Pár kroků dál už se nachází centrum města a přístav. Odtud se můžete vydat navštívit krásné Boromejské ostrovy – Isola dei Pescatori, Isola Bella a Isola Madre.

Villa Pallavicino Villa Pallavicino

© elesi / Shutterstock.com

Pokud se zajímáte o filozofii, můžete ve Villa Ducate v srdci města navštívit Centro Studi Rosminiani, kde roku 1855 zemřel filozof Antonio Rosmini.

Můžete také nahlédnout do luxusního Grand Hotelu Iles Borromees – kvůli závratným cenám však zřejmě zůstane pouze u nahlédnutí, ale samozřejmě vás nechci podceňovat a obsah vaší peněženky už vůbec ne 🙂

Z kulturních záležitostí vás možná zaujme to, že kromě mezinárodní konference nesoucí jméno významného spisovatele a novináře Ernesta Hemingwaye, jež se zde konala v roce 2002, hostí každoročně Stresa jeden z nejdůležitějších mezinárodních festivalů vážné hudby v Evropě Settimane Musicali.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Stresa

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Stresa, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!