Lyžařské středisko Mondole Ski leží v Piemontských Alpách v italském regionu Piemonte, zhruba 100 kilometrů jižně od Turína. Je položeno v horském masívu mezi vzájemně propojenými vesničkami Prato Nevoso a Artesina. Vytvořily novou lyžařskou oblast vzdálenou asi 50 kilometrů od Středozemního moře.

Středisko získalo u lyžařů velký úspěch, jelikož nabízí nepřelidněné sjezdovky, vleky bez front, ale hlavně krásné počasí. V roce 2003 se v Mondole konalo mistrovství světa juniorů ve sjezdovém lyžování a v roce 2005 tu bylo mistrovství světa ve snowboardingu.

Mondole Ski (Artesina)

Mondole Ski (Artesina)

Co nabízí Mondole Ski (Prato Nevoso, Artesina)

Lyžařům je zde k dispozici 90 kilometrů sjezdových tratí nejrůznějších délek a náročnosti. Zalyžujete si na 13 modrých, 17 červených a 5 černých sjezdovkách, které jsou obsluhovány 13 vleky a 11 sedačkovými lanovkami, s celkovou přepravní kapacitou 30 tisíc osob za hodinu.

Kvalitní zázemí tu najdou i vyznavači snowboardingu. Místní snowpark je označován za jeden z nejlepších v Itálii. Jeho součástí je Funpark, boardercross a Half-Pipe.

Pro běžkaře jsou upravovány 4 kilometry běžeckých tratí.

Mondole Ski (Prato Nevoso)

Mondole Ski (Prato Nevoso)

Vyhledávanou atrakcí střediska Mondole Ski je noční lyžování na pěti kilometrech dlouhé osvětlené sjezdovce Prato Nevoso, jež se stala jednou z nejdelších osvětlených sjezdovek v Evropě.

Skipas Mondole platí na všechny sjezdovky v oblasti i na noční lyžování 3x týdně.

Stravovat se můžete v horských boudách, které jsou rozesety na zasněžených svazích a nabízí kvalitní a chutnou kuchyni.

Ubytování je možné v některém z hotelů či apartmánů v Prato Nevoso. Je zde nově postavená apartmánová rezidence v alpském stylu.  Nabízí saunu i vířivku. Samozřejmostí je parkoviště.

Mapa lyžařského areálu Mondole Ski (Prato Nevoso, Artesina)

Mapu lyžařského areálu Mondole Ski si můžete zvětšit kliknutím, abyste viděli přesně jednotlivé údaje.

Mapa Mondole Ski

Mapa Mondole Ski

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Mondole Ski (Prato Nevoso, Artesina)

Klikněte pro zobrazení nabídky Mondole Ski (Prato Nevoso, Artesina): zájezdy nebo Mondole Ski (Prato Nevoso, Artesina): Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Mondole Ski (Prato Nevoso, Artesina)!