Příroda Boromejské ostrovy, ležící v západním výběžku jezera Lago Maggiore, ověnčila útesy, pokryla bujnou vegetací a obdařila mírným podnebím. Člověk si z nich udělal mistrovské dílo – přesněji řečeno to byl hrabě Boromejský, výhonek přebohaté milánské rodiny Boromejských.

Boromejské ostrovy

Boromejské ostrovy

Tento muž naplánoval přeměnu Krásného ostrova (Isola Bella), nejznámějšího z Boromejských ostrovů, v umělecké dílo – nechal postavit palác a založit skvostnou zahradu (1650 – 1671).

Isola Bella Isola Bella

© Roberto Binetti / Shutterstock.com

Největší z ostrovů je Isola Madre, který je rovněž ozdoben boromejským palácem s nádhernou zahradou, která patří k nekrásnějším v Itálii.

Isola Madre

Isola Madre

Isola dei Pescatori však jaksi vypadává z uměleckého rámce svých sousedů – je to malý svět sám pro sebe. Úzké uličky, skromné rybářské domy, romantická atmosféra – samozřejmě ne tehdy, prodírají-li se tu zástupy turistů.

Isola dei Pescatori

Isola dei Pescatori

Čtvrtý z ostrovů, San Giovanni, leží u východního břehu Boromejské zátoky a je v soukromém vlastnictví.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Boromejské ostrovy

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Boromejské ostrovy je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Boromejské ostrovy či Last minute nabídek do Itálie.