Lyžařské středisko Bardonecchia leží na francouzsko-italských hranicích v italském regionu Piemonte v nadmořské výšce 1312 metrů. Je obklopeno čtyřmi údolími, která patří do oblasti Val di Susa: Rochemolles, Frejus, Rho-Melezet a Strettské údolí. Nejvíce se zatím proslavilo konáním závodů ženského alpského lyžování a snowboardingu na 20. olympijských hrách v Turíně v roce 2006.

Jedná se o moderní středisko s velkou ubytovací kapacitou a potřebnou infrastrukturou.

Nedaleko Bardonecchia se rozprostírá francouzské údolí Maurienne s vyhlášenými areály Val Cenis, Valfrejus a La Norma. Dopravíte se tam tunelem Frejus, jenž tvoří důležitou dopravní spojnici mezi Itálií a Francií.

Bardonecchia Bardonecchia

© MikeDotta / Shutterstock.com

Co nabízí Bardonecchia

Středisko Bardonecchia je rozděleno do dvou částí – Mezelet je určen pro lyžaře, kteří upřednostňují široké a perfektně upravené sjezdovky, druhá část Mount Jefferau je určena pro vyznavače freeridu.

Resorty jsou propojeny skibusem.

Lyžařům je k dispozici 100 kilometrů sjezdových tratí nejrůznějších délek a náročnosti. Z celkových 39 sjezdovek je 6 jednoduchých zelených, 10 začátečnických modrých, 18 středně náročných červených a 5 těžkých černých, určených jen pro zdatné lyžaře.

Kromě upravovaných sjezdovek areál nabízí skvělé podmínky pro snowboarding. Rozsáhlý snowpark je vybaven olympijskou U-rampou.

Běžkaři mají k dispozici zajímavý okruh.

Lyžování ve středisku Bardonecchia Lyžování ve středisku Bardonecchia

© MikeDotta / Shutterstock.com

Přepravu zajišťuje 12 vleků, 1 kabinková a 9 sedačkových lanovek s celkovou kapacitou 30 tisíc osob za hodinu.

Bordonecchie poskytuje i další aktivity. K dispozici je sauna, bazén, řada restaurací nebo zimní stadion. Vyzkoušet si můžete také jízdu se psím spřežením, na skútrech, výlet na sněžnicích, paragliding, free climbing nebo snowtubing.

Ubytování nabízí nově vybavená ubytovací zařízení přímo na svazích u stanic lanovek.

V areálu je k dispozici servis i půjčovny lyžařského i snowboardového vybavení, lyžařské školy i školky pro děti.

Vzhledem k nadmořské výšce poskytuje středisko kvalitní lyžařské podmínky až do pozdního jara.

Mapa Bardonecchia

Podívejte se na mapu lyžařské oblasti Bardonecchia s jednotlivými sjezdovkami. Pro zobrazení detailu mapy na ni klikněte.

Mapa Bardonecchia

Mapa Bardonecchia

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bardonecchia

Bardonecchia je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Bardonecchia či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)