Arona je kouzelné městečko zasazené do morénových pahorků ležících v jižním cípu jezera Lago Maggiore. Obklopené je přírodním parkem Parco Naturale dei Lagoni di Mercurago. Park je zajímavý tím, že zde byla nalezena první palisádová stavba v Itálii.

Arona je nejjižnější přístav u jezera Lago Maggiore v regionu Piemonte a je známá především díky pevnosti Rocca Borromea, která se tyčí nad městem na vysokém útesu a sochou sv. Karla Boromejského.

Arona

Arona

Co nabízí Arona

Pevnost Rocca Borromea je ideální volbou, pokud s vámi cestují děti. Uvnitř, nad hladinou jezera majestátně se tyčícího hradu, se totiž nachází muzeum hraček. Hrad je považován za místo zrození sv. Karla Boromejského, kardinála a pozdějšího milánského arcibiskupa, který proslul svými charitativními činy a silnou askezí.

Pevnost Rocca Borromea nad městem Arona

Pevnost Rocca Borromea nad městem Arona

Další zajímavostí města Arona je socha sv. Karla Boromejského Sancarlone. Tomuto oblíbenému kardinálovi (1538 – 1584), který se již ve dvaceti letech stal milánským arcibiskupem, věnovalo město na jižním konci Lago Maggiore obrovskou sochu z mědi a bronzu, stojící na nápadné vyvýšenině. Stavba této obří sochy byla započata roku 1614 a dokončena v roce 1698 a do doby dostavění Sochy Svobody v New Yorku byla největší bronzovou sochou na světě se zabudovaných schodištěm. Ze sochy je velmi pěkný výhled na jezero. Původně měla být socha součástí komplexu budov a kaplí oslavující život sv. Karla, ovšem nakonec byly zrealizovány pouze tři malé kapličky.

Vedle sochy byla postavena bazilika pocházející ze 17. století a Arcibiskupský palác.

Socha sv. Karla Boromejského v Aroně

Socha sv. Karla Boromejského v Aroně

Ve městě samotném stojí za pozornost kolegiátní renesanční kostel Panny Marie s polyptychem od Gaudenzia Ferrariho (1511), dále kostel Santi Martiri s barokní fasádou, klasicistním interiérem s oltářním obrazem od Bergognoneho a nakonec kostel Madonna di Piazza, připisovaný Tibaldimu.

Jak se do Arony dostat

Arona je pouhých 25 km od mezinárodního letiště v Miláně, takže pokud se rozhodnete pro leteckou dopravu, dostanete se sem velice snadno a rychle.

Město je také dobře dostupné autem a vlakem přes Milán a Ženevu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Arona

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Arona, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!