Národní park Gran Paradiso je nejstarším národním parkem Itálie. Byl jím vyhlášen již v roce 1922. Nachází se poblíž Turína a jeho rozloha činí 730 km2. Spadá do regionů Valle d’Aosta a Piemonte, na západě se spojuje s francouzským Národním parkem Vanoise.

Národní park Gran Paradiso

Národní park Gran Paradiso

Počátky Národního parku Gran Paradiso začínají v roce 1851, kdy byla oblast důležitou loveckou rezervací a později soukromou rezervací královské rodiny. V 19. století si král Viktor Emanuel II. všiml ohroženého stavu kozorožců a zakázal jejich lov.

Jezero Arpy s horou Monte Bianco v pozadí - Národní park Gran Paradiso

Jezero Arpy s horou Monte Bianco v pozadí – Národní park Gran Paradiso

V roce 1919 poté Gran Paradiso přešlo do vlastnictví státu a v roce 1922 již byl vyhlášen Národním parkem. Nyní již ukrývá více jak 4 000 kozorožců, 3 500 kamzíků a další vzácné živočichy a rostliny. Gran Paradiso je součástí alpského pohoří nazývaného Grajské Alpy. Jeho nejvyšší vrchol – Gran Paradiso – se tyčí do výšky 4 061 m.n.m.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Gran Paradiso

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Národní park Gran Paradiso, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!