Parco Nazionale d´Abruzzo (Národní park Abruzzo) patří k nejvýznamnějším přírodním rezervacím v Evropě. Park je na východě ohraničen Jaderským mořem a rozkládá se na území dvou italských regionů – Abruzzo a Molise. V Molise se však nachází významně menší část. Svou rozlohou obklopuje údolí Snagro, širokou rozsedlinu s vesnicemi Barrea, Viletta Barrea, Alfedena, Opi, Pescasseroli.

Národní park Abruzzo

Národní park Abruzzo

Fauna a flóra Národního parku Abruzzo

Národní park Abruzzo byl otevřen v roce 1922 jako třetí největší národní park v Itálii. Jeho horské štíty, listnaté lesy a krásná jezera obývá pozoruhodná fauna. V rozlehlých lesích žije zhruba 40 druhů savců (z chráněných medvěd hnědý, vlk apeninský), 30 druhů plazů a 300 druhů ptáků. Uvidíte tu také kamzíka a orla královského. Medvědi se zde vyskytovali až do 16. století, avšak v roce 1915 byli téměř vyhubeni. Dnes je jich v parku 80 – 100 a jejich počet pomalu roste. Vlků zde žije okolo 30 a jejich počet je ohrožen množstvím divokých psů, kteří s nimi soupeří o potravu.

Zdejší floru zastupují především orchideje.

Obyvatel národního parku Abruzzo

Obyvatel národního parku Abruzzo

Zajímavosti Národního parku Abruzzo

Zdejší krajina je vhodná pro pěší turistiku. Objevíte tu množství značených cest a mnoho tras s překrásnými výhledy. Hned u hranic parku leží město Sulmona, odkud se dají podnikat výlety do celé oblasti.

Hlavní informační centrum parku sídlí v městečku Pescarroli. O něco jižněji je vstup do národního parku poblíž obce Viletta Barrea. Na hřebeny Montana Grande vede sedačková lanovka.

Nejvhodnější doba k návštěvě parku je v období květen – červen, kdy budete obdivovat nádhernou flóru. Stejně působivý je i podzim.

Po prohlídce parku můžete zavítat rovněž do některé ze starobylých vesnic v okolí. Scano východně od parku je jednou z možností, stejně jako Sulmona. Vesničanky nosí stále ještě tradiční šaty. Sulmona leží ve stínu monumentálního masivu Maiella. Severním směrem se rozkládá masiv Gran Sasso s nejvyšší horou na italském poloostrově.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Abruzzo

Dovolená Národní park Abruzzo je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Národní park Abruzzo a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!