Isernia leží poblíž hranic italských regionů Molise, Abruzzo a Lazio. Historie města sahá až do paleolitu. Podle legendy přijala Isernia své jméno z antického „aeser“, což znamená voda, jež byla opravdu zapotřebí k zástavbě území. Během staletí se města dotkly několikeré války, které ji poničily.

Isernia

Isernia

Zajímavosti města Isernia

Nejstarší historickou památkou, která pochází až z paleolitu, jsou zbytky osídlení z doby před více jak 700 tisíci lety. Dnes je můžeme spatřit v místním muzeu Museo di Santa Mariadelle Monache.

Isernská katedrála

Isernská katedrála

Za vidění stojí Isernská katedrála ze 14. století. Po zemětřesení byla přestavěna v neoklasicistním slohu. Stojí na základech původního pohanského chrámu věnovanému „Kapitolské triádě“, tedy Jupiterovi, Junoně a Minervě.

Svatým patronem Isernie není žádný svatý, ale papež Celestino V. Jemu byla také věnována fontána Fraterna z 13. století. Na její stavbu byly použity některé kameny, které byly údajně přeneseny z hrobky Piláta Pontského.

Fontána Fraterna

Fontána Fraterna

Patronovi Isernie jsou věnovány i každoroční tradiční oslavy Fiera di San Pietro Celestino. Konají se 19. května. Během nich ve městě potkáte folkové muzikanty, tanečníky či divadelníky.

Od čtvrtka do soboty můžete v historickém centru Isernie navštívit pravidelné trhy, kde můžete nakoupit suvenýry nebo tradiční výrobky.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Isernia

Isernia je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Isernia či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)