Region Marche je jedním z dvaceti administrativních regionů Itálie, jež hraničí s regionem Emilia-Romagna, Abruzzo, regionem Lazio, Toskánskem a s Umbrií. Region je znám svou hornatostí. Do nížiny se koncentruje větší část měst a ekonomické aktivity.

Mapa Marche

Mapa Marche

Místem, které stojí za zhlédnutí, je renesanční město Urbino. V blízkosti města Porto Recanati se nachází Loreto, jedno z nejvýznamnějších poutních míst Evropy.

Karibik? Nikoli! Civitanova Marche :-)

Karibik? Nikoli! Civitanova Marche 🙂

Díky mimořádně příznivým klimatickým podmínkám tu můžete trávit dovolenou od jara do podzimu. K návštěvě vybízí vodní zábavní park Onda Blu. Střediska Pesaro a Fano nabízí písčitou pláž, Marota se chlubí pláží kamínkovou.

Urbino

Urbino

V oblasti se rozprostírají také dva národní a 4 regionální přírodní parky.

Jistě vás zaujme návštěva Urbina, které návštěvníky okouzluje spletí středověkých a renesančních uliček. Zajímavým středověkým městem je Ascoli Piceno.

K návštěvě vybízí i největší jeskynní komplex Frasassi. Byl vyhlouben řekou Sentino a je dlouhý 18 kilometrů. Přístupných je asi 1 kilometr jeskyní, z nichž nejvyšší Grotta del Vento měří 240 metrů.

Piazza del Popolo v Ascoli Piceno

Piazza del Popolo v Ascoli Piceno

K nejkrásnějším městům regionu Marche patří San Leo s impozantní pevností.

Narodili se zde významní italští umělci. K těm nejvýznamnějším patří malíři Piero della Francesci, Raffael Santi, či stavitel Bramante.

Kemp a pláž v Porto Recanati

Kemp a pláž v Porto Recanati

Pokud se tedy ptáte, co nevynechat v regionu Marche, odpověď bude asi dost složitá, protože tento část Itálie toho nabízí prostě až příliš, než aby to bylo možné vyjmenovat v jediném článku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Itálii

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do Itálie je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do Itálie.