Sarzana byla v 10. století založena kvůli opakovaným útokům Saracénů (odtud pochází i jméno města) v bezpečném vnitrozemí. Ale teprve roku 1204, kdy byla Luni pozdvižena na biskupské sídlo, se začala rozvíjet v důležité regionální obchodní centrum na hranicích Ligurie a Toskánska.

Pevnost města Sarzana

Pevnost města Sarzana

Blízkost Toskánska se ostatně odráží i v městské architektuře. Nejenže se jako stavebního materiálu hojně používalo kararského mramoru, ale například vybavení dómu di Santa Maria Assunta je z velké části dílem toskánských umělců.

Piazza Matteotti v Sarzana

Piazza Matteotti v Sarzana

Hlavní třídou Sarzana je dlouhá ulice Viale Mazzini, kde se nacházejí nejdůležitější pamětihodnosti. Klid a odpočinek lze nalézt na zeleném náměstí Piazza Matteotti, lemovaném středověkým loubím.

Zajímavosti města Sarzana

Castello di Sazanello

Dnešní podobu kastelu trůnícího vysoko nad Sarzanou určil na konci 15. století florentský vojenský architekt.

Castello di Sazanello

Castello di Sazanello

Mohutnou pevnost, rozdělenou na hlavní hrad a baštu a lemovanou zdmi zakončenými cimbuřím a cylindrickými rohovými věžemi, chrání suchý příkop. Neobvyklý je kosočtvercový půdorys pevnosti.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Sarzana

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Sarzana je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Sarzana či Last minute nabídek do Itálie.