Sanremo je bezesporu turistickou metropolí Květinové riviéry, k jejímuž věhlasu přispěl renomovaný festival populární hudby, cyklistický závod  „Milán – Sanremo“, věhlasné kasino a rozmanitá sportovní nabídka, která uspokojí hráče golfu i ty nejnáročnější tenisty či jezdce na koních. Květinový trh v San Remu je největší v celé Itálii.

Sanremo

Sanremo

Sanremo jsou známé klimatické lázně. Již v 19. století zde šlechta poprvé využívala možností krás Riviéry. Pláže jsou úzké, písčité, většinou privátní. Sanremo je rovněž nejstarší a největší italské zimní rekreační středisko.

Zajímavosti v Sanremo

Duomo San Siro

Biskupský kostel Duomo San Siro postavený na místě původní raně křesťanské svatyně tvoří především románské a gotické stavební části – nápadný je otevřený krov podélné lodi.

Duomo San Siro

Duomo San Siro

Během rozsáhlé rekonstrukce byly odstraněny barokní prvky ze 17. a 18. století. Fasáda byla obnovena roku 1901.

San Basilio

Ruský ortodoxní kostel San Basilio s cibulovými báněmi zřídila roku 1913 ruská komunita na paměť carevny Marie Alexandrovny.

San Basilio

San Basilio

Civico Museo Archeologico

V panských prostorách paláce Borea d´Olmo jsou v muzeu Civico Museo Archeologico vystaveny pravěké a římské nálezy ze San Rema a okolí.

Civico Museo Archeologico

Civico Museo Archeologico

Rovněž si zde prohlédnete díla regionálních mistrů. Jedno oddělení je věnováno Giuseppe Garibaldimu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Sanremo

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Sanremo a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Sanremo a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!