Hrad Rapallo patří mezi dominanty města Rapallo. Možná vás to překvapí, ale nenajdete jej na žádném vrcholku hory, nýbrž obklopený mořem v blízkosti promenády Vittorio Veneto, se kterou je spojen kamenným molem.

Hrad Rapallo

Hrad Rapallo

Co nabízí hrad Rapallo

Nyní je hojně využívám k pořádání významných akcí a konferencí, ovšem v minulosti plnil zcela jiný účel. Postaven byl roku 1550 n.l. k ochraně města, které bylo velmi poničeno a vyrabováno pirátem Dragutem a jeho družinou. Poté sloužil dlouhou dobu jako věznice.

Každoročně se zde 3. července konají oslavy na počest zjevení Panny Marie Montallegro, které jsou zakončeny nádherným a světově jedinečným ohňostrojem právě z hradu Rapallo, což umožňuje sledovat tuto nádhernou hru světel na nábřeží, což vše ještě více umocní – ohňostroje se totiž zrcadlí ve vodě a vše je tak ještě spektakulárnější.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Hrad Rapallo

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Hrad Rapallo? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Hrad Rapallo nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!