Budete-li se nacházet v oblasti jezera Lago di Bolsena, určitě navštivte stejnojmenné středověké městečko Bolsena. Objevíte zde hrad ze 14. století, ve kterém je umístěno muzeum s pozůstatky etruské a římské civilizace.

Městečko Bolsena

Městečko Bolsena

Kostel San Francesco ze 14. století slouží jako malá galerie nebo koncertní sál.

Románský kostel Santa Cristina se pyšní renesanční fasádou. Kristina byla dcera římského prefekta. Přihlásila se ke křesťanské víře, a byla proto přivázána ke kameni a vhozena do jezera. Kámen však vyplul a Kristina se zachránila. Přesto však byla dále týrána a zemřela ve dvanácti letech. Kámen s otiskem jejích nohou je součástí oltáře v kapli Capella dei Miracoli. Kaple nese svůj název podle zázraku, jenž se stal při mši v roce 1263. Místní kněz zapochyboval o přeměně Kristova těla v chléb a víno a v zápětí začala z hostie stékat na oltář krev.

Kostel Santa Cristina

Kostel Santa Cristina

Přilehlá Grotta di Santa Cristina byla součástí raně křesťanských katakomb.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bolsena

Dovolená Bolsena je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Bolsena a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!