Středověká obec Squillace, dědička řeckého“Skylettionu“, které dominuje zřícenina normanského kastelu, se rozkládá ve vnitrozemí Kalábrie na kopci ve výšce 344 metry. Z města je nádherný výhled na stejnojmenný záliv.

Squillace s tvrzí Castello Normano

Squillace s tvrzí Castello Normano

Normanský dóm byl poničen zemětřesením a roku 1783 byl znovu vystavěn v novorománském stylu. Při procházce tímto hezkým městečkem zjistíte, že zde stále žije antická tradice keramického řemesla.

Squillace

Squillace

Nejslavnější rodák ze Squillace Flavius Magnus Cassiodorus (490 – 583) se po kariéře ministra gótského krále Theodoricha Velkého vrátil z Raveny zpět do své vlasti. Založil zde klášter, jenž se ještě za jeho života stal jedním z nejdůležitějších duchovních center v Kalábrii. Již několik desetiletí po jeho smrti byl klášter zcela zničen, avšak jeho duchovní poselství přetrvalo léta. Rukopisy z kláštera Vivaria dnes uchovávají například knihovny v německém Bambergu, Kasselu a Würzburgu.

Toto starobylé městečko a významné archeologické naleziště je dnes známé výrobou terakoty.

Zajímavosti Squillace

Castello Normano

Restaurovaná normanská tvrz Castello Normano , jedna z nejdůležitějších bašt Rogera I., skýtá výhled od mysu Capo Rizzuta až po lesy náhorní plošiny Sily.

Castello Normano

Castello Normano

Copperativa Sereno Millenio nabízí prohlídky, které, pokud budete ve Squillace, určitě nevynechejte.

Duomo di Squillace

Původně románská stavba Duomo di Squillace byla ve Squillace obnovena po zemětřesení z roku 1783.

Duomo di Squillace

Duomo di Squillace

Uvnitř si můžete prohlédnout renesanční náhrobek biskupa Vinzenza Galeoty.

Parco Archeologico di Scolacium

Vchod do archeologického okrsku Parco Archeologico di Scolacium se nachází u silnice směrem z Squillace na Bórgiu. Ve starém olivovém háji ční do výše mohutná a tajuplná cihlová stavba: zřícenina kostela Santa Maria della Roccela. Tato nikdy nedokončená stavba pochází podle všeho z druhé poloviny 11. století. Nechal ji postavit normanský panovník Roger I. jako dar církvi. Hlavní loď a širokou příčnou loď doplňují tři apsidy, členěné kulatými oblouky.

Parco Archeologico di Scolacium

Parco Archeologico di Scolacium

Podle tradice založil řecký „Skylletion“ bájný Odysseus. Hannibal zde postavil během druhé punské války své poslední předmostí na italské půdě a v dobách římského císařství se „Scolarium“ stalo jedním z nejdůležitějších měst Bruttia.

Kostel Santa Maria della Roccela

Kostel Santa Maria della Roccela

Při vykopávkách bylo odhaleno divadlo, zbytky amfiteátru a fórum. Sedm soch oděných ve splývavých tógách můžete dnes obdivovat v Antiquartu.

Ke konci 7. století opustili obyvatelé své město ze strachu před přibývajícími pirátskými nájezdy a založili středověké Squillace.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Squillace

Zaujal vás náš článek o destinaci Squillace v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Squillace nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!