Malebné pobřeží Costa del Cedri v Kalábrii se honosí překrásnou přírodou, dlouhými písečnými plážemi, skalnatými výběžky a drobnými ostrůvky. Od sedmdesátých let 20. století však bylo na mnoha místech nevratně znehodnoceno záplavou ošklivých novostaveb. Letoviska Diamante a vedlejší Cirella jsou šťastnou výjimkou. V jejich okolí se prostírají původní krásné pláže.

Diamante

Diamante

Staré město Diamante láká návštěvníky současnými nástěnnými malbami s kalábrijskou tématikou („murales“), bohužel dnes již poněkud vybledlými. Historie městečka sahá do 16. století. Někdy bývá nazýváno Cittá dei Marales (město zdí). Zajímavostí je kostel, jenž stojí ve výšce 720 metrů nad mořem.

Pláž u Diamante

Pláž u Diamante

Městečko proslavil také Feferonkový festival, který se koná na začátku září. Jedná se o přehlídku filmové tvorby, kultury, satiry, folkové hudby a gastronomie.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Diamante

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Diamante? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Diamante nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!