Charakteristickým znakem elegantních termálních lázní Lacco Ameno, ležících na italském ostrově Ischia, je Fungo („Houba“), totiž tufové skalisko u přístavu, které svým tvarem připomíná obří houbu. V Lacco Ameno můžete navštívit dvě významná muzea, zabývající se historií ostrova.

Lacco Ameno

Lacco Ameno

Jedním je archeologický areál pod kostelem Santa Restituta a druhým pak Villa Arbusto. V obou se vás seznámí s nálezy z doby řeckého, římského a raně křesťanského období.

Zajímavosti v Lacco Ameno

Museo Civico Nazionale Pithecusa

Archeologické muzeum Museo Civico Nazionale Pithecusa je vědecké výzkumné středisko, v němž si návštěvníci mohou prohlédnout nálezy a hroby ze starověkého řeckého sídliště Pithékussai.

Museo Civico Nazionale Pithecusa

Museo Civico Nazionale Pithecusa

Nejpůsobivějším exponátem sbírky je takzvaný „Nestorův pohár“. Muzeum sídlí v krásné Ville Arbusto z 18. století a je obklopené parkem.

Museo di Santa Restituta

Maličké archeologické muzeum Museo di Santa Restituta vzniklo ze soukromé iniciativy faráře stejnojmenného kostela.

Museo di Santa Restituta

Museo di Santa Restituta

Kromě raně křesťanské krypty ze 4. století si zde můžete prohlédnout řecké a římské hliněné zboží a pět hrnčířských pecí. Mnohé nálezy objevíte tam, kde byly odhaleny, což je na samotné expozici to nejzajímavější a výrazně to toto místo odlišuje od dalších muzeí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Itálii

Hledáte zájezdy do Itálie? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů do Itálie, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.