Letovisko Grado Pineta leží na ostrově, který se nachází jižně od Udine a západně od Trieste (Terstu) v regionu Friuli–Venezia Giulia. Je vzdálené pouhé 4 kilometry od historického centra Grado v regionu Friuli–Venezia Giulia. Ostrovu se také přezdívá „Slunečný ostrov“. S pevninou je spojen umělým náspem.

Grado

Město Grado má dlouhou a bohatou historii, jež sahá až do římského období, kdy bylo Grado opevněným římským sídlem a přístavem prosperujícího města Aquileia. O římské historii města svědčí dochované mozaiky a nápisy z té doby. Po vpádu barbarů do severní Itálie, zejména germánských Langobardů, sem přesídlil aquileijský patriarcha.

Grado

Grado

Nejstarší částí ostrova je staré město Grado, jedno z nejlépe dochovaných středověkých měst severní Itálie. Najdete tu několik historických památek, jako jsou například bazilika Santa Eufemia či bazilika Santa Maria delle Grazie. Obdivovat v nich budete mozaiky a fresky z 6. století.

Staré město nabízí také množství stylových restaurací, pizzerií a kaváren, které jsou vkusně zasazeny do úzkých uliček a malých náměstíček.

Grado Pineta

Grado Pineta se stalo oblíbeným letoviskem nejen pro udržované písčité pláže, ale je známé i termálními lázněmi se zaměřením na léčbou revmatismu. Lázně jsou od centra města vzdáleny přibližně 1,5 kilometru. Dostanete se sem buď autobusem, nebo po osvětlené cyklistické cestě.

Grado Pineta

Grado Pineta

Středisko poskytuje vhodné podmínky pro turisty, kteří touží po klidnější dovolené.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Grado (Pineta)

Dovolená v destinaci Grado (Pineta)? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!