Původně papežské město Cervia bylo v regionu Emilia-Romagna založeno počátkem 18. století. Je velmi oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi především díky dlouhým a širokým písečným plážím a pozvolným vstupem do moře, které jsou jako dělané pro menší děti či osoby, které mají problém s pohybem.

Městečko je relativně malé a jen stěží zde najdete místní hovořící anglicky, proto doporučujeme přibalit italský slovník.

Cervia Cervia

© Michele Vacchiano / Shutterstock.com

Co nabízí Cervia

V minulosti se místní živili zemědělstvím, rybolovem a také výrobou soli. A právě tzv. saliny, ze kterých získávali sůl již staří Etruskové, a jež jsou chráněnou kulturní památkou, si zde  můžete prohlédnout i dnes. V místním Solném muzeu se dozvíte vše o výrobě soli, nachází se zde i unikátní solný krystal vážící 15 kilogramů.

Pláž v Cervia Pláž v Cervia

© Eddy Galeotti / Shutterstock.com

Pokud vás omrzí pobyt na pláži, doporučujeme výlet na horu Monte Titano, kde leží i známé San Marino. Pokud pojedete na výlet vlakem, za půl hodiny se dostanete do Rimini, nebo za poznáním do Ravenny. Děti budou nadšené z nejvyhlášenějšího zábavního parku Mirabilandia, který se nachází jen pár kilometrů od Cervie.

V Cervii je spousta klidných míst, ovšem milovníky rušného nočního života určitě nadchne Milano Marittima, část města, kde se koncentruje veškerý letní prázdninový život, kluby, bary a restaurace.

Monte Titano

Monte Titano

Jak se do Cervia dostanete

Letecky se do Cervia nejlépe dostanete přistáním v Rimini International Airport v Rimini nebo na Forli Airport ve Forli. Obě města jsou asi hodinu cesty od Cervia.

Vlakové spojení do Cervia je na trase Ravenna – Cervia – RiminiAncona jezdí pravidelně a cesta je pohodlná s krásným výhledem po okolí.

Autem se do města dostanete po tzv. Autostrada del mare, šestiproudové rychlostní silnici A14, poté se dáte na SS 72 směrem na San Marino, sjedete na SS 16 směrem na Ravennu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cervia

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Cervia je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Cervia či Last minute nabídek do Itálie.