Jeskyně Grotta Ziunzulusa leží severně od města Castro v italském regionu Apulie a nabízí krásnou podívanou. Její název je odvozen od slova „zinzuli“, což v překladu znamená „hadry“. Důvod takového označení je prostý a pochopíte jej ihned po vstupu do jeskyně. Ze stropu visí krasové útvary, které vypadají jako visící kusy látky.

Grotta Zinzulusa

Grotta Zinzulusa

Jeskyně byla objevena v roce 1793, ale až v roce 1950 byla prozkoumána a od roku 1957 je zpřístupněna veřejnosti. Skládá se ze tří hlavní částí.

Vstup do jeskyně Grotta Zinzulusa

Vstup do jeskyně Grotta Zinzulusa

Co uvidíte v jeskyni Grotta Zinzulusa

  1. vchod jeskyně nabízí velké množství „hader“ a dalších krasových útvarů. Je zde malé jezírko, ve kterém se mísí voda slaná z moře s vodou sladkovodní, která se do jeskyně dostává z několika pramenů.
  2. krypta, někdy označována jako hrobka či chrám, což je velký prostor s výškou až 25m, který byl obydlen zřejmě již v období křídy a kde ještě donedávna žilo obrovské množství netopýrů, kteří zde vytvořili povrch tvořený ztvrdlým guanem (netopýří výkaly). Ten však byl z velké části již odstraněn, dnes se zde budete pohybovat po připravených chodnících a netopýrů tady také již mnoho neuvidíte (respektive je jich zde výrazně méně než kdysi).
  3. dno jeskyně, které se nachází cirka 160 m. od vstupu do jeskyně, kde se nachází dutiny naplněné částečně teplou brakickou a částečně studenou sladkovodní vodou.
  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Grotta Zinzulusa

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Grotta Zinzulusa, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!