Jeskyně Grotta Romanelli je jedna z nejvýznamnějších prehistorických památek Itálie se zbytky skalních kreseb, na kterých je pravděpodobně první vyobrazení člověka.

Grotta Romanelli s vyznačenou přístupovou cestou

Grotta Romanelli s vyznačenou přístupovou cestou

Tato jeskyně se nachází kousek od města Castro v italské Apulii (Puglii). Byla objevena teprve začátkem 19. století, protože byla zakryka křovinami a částečně byl její vchod zasypán. V každém případě hned po objevení přinesla historikům ten nejlepší možný objev – ačkoli je to jeskyně malá (má délku asi 35 metrů), nabízí unikátní nástěnné malby, které zde vzniklky dokonce až v paleolitu (až 120 000 let před naším letopočtem!).

Jedna z maleb v Grotta Romanelli

Jedna z maleb v Grotta Romanelli

Vstup do Grotta Romanelli

Jeskyně Grotta Romanelli je proto velmi významným místem, a to nejen na úrovni Itálie, ale celé Evropy a světa. I pro její význam je však do ní omezen přístup. Dostanete se sem v podstatě jen lodí, ovšem pro vstup je potřeba mít povolení, bez něj je vstup do jeskyně přísně zakázán. Proto, pokud chcete zkoumat jeskyně, vyražte do jeskyně Grotta Zinzulusa, která se nachází jen kousíček jižněji a kde své jeskyňářské choutky naplno uplatníte 🙂

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Grotta Romanelli

Dovolená v destinaci Grotta Romanelli? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!