Národní park Komodo se nachází na ostrovech Komodo, Padar a Rinca, mezi provinciemi Východní a Západní Nusa Tenggara na východě Indonésie. Park byl založen v roce 1980 za účelem ochrany ohroženého varana komodského. V roce 1991 byl zapsán na seznam UNESCO. Patří také k Novým 7 divům světa a je také součástí tzv. Coral Triangle, uskupení míst s největší podmořskou biodiversitou na světě.

Národní park Komodo (ostrov Padar)

Národní park Komodo (ostrov Padar)

Co nabízí národní park Komodo

Horké a suché počasí, s ročními srážkami kolem 1 000 milimetrů ročně, je ideálním prostředím pro varana komodského, kterých je například na ostrově Komodo kolem 1700 kusů a kteří zde dorůstají do opravdu impozantních rozměrů. Park je také bohatý na podmořský svět. Svůj domov zde našel například žralok velrybí, měsíčník svítivý, manta, mořský koník, rozedranec červenoskvrnný či plejtvák obrovský.

Varan komodský v Národním parku Komodo

Varan komodský v Národním parku Komodo

Pevninská fauna není oproti té mořské tak pestrá, najdete zde ale endemicky vyskytující se zvířata. Mezi ně patří sambar ostrovní, buvol domácí či makak jávský. Nezapomeňte také na to, že se zde můžete setkat s prasetem divokým, koňmi, opicemi a navečer i s kalony. Pozor si dejte na kobry a chřestýše, kteří se zde vyskytují v hojném počtu.

Jak se do národního parku Komodo dostat

Ze Sape, Sumbawy a Labuhanbaja pluje na Komodo dvakrát týdně trajekt. Nebuďte překvapeni přistavenými loďkami u ostrova. Není zde totiž žádný přístav, proto na vás už budou čekat, aby vás suchou nohou dopravily na ostrov. Před cestou se ovšem raději informujte, zda trajekt v danou dobu vypluje. Může se totiž stát, že vlivem špatného počasí zůstane trajekt v doku a vy tak budete muset počkat na jeho další pravidelný odjezd.

Pokud nemáte odvahu se na Komodo vypravit sami, můžete kontaktovat jednou ze dvou agentur na Lomboku, které na ostrov pořádají organizované výlety. Vstupné je pro všechny zahraniční turisty stejné, ať si už vyberete jakoukoli možnost dopravy. Přímo u brány zaplatíte 230 000 IDR za vstup, pobytovou taxu 50 000 IDR a za průvodce si připlatíte zhruba 80 000 IDR. V parku máte možnost potápění za 25 000 IDR nebo šnorchlování, které je o 10 000 IDR levnější.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Komodo

Dovolená v destinaci Národní park Komodo? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Indonésie a vyberte si ze všech dostupných možností!