Zdravotní systém Havajských ostrovů zajišťuje pojištění 95% obyvatel. Stát požaduje, aby zaměstnanci, kteří pracují více jak dvacet hodin týdně, měli zajištěno zdravotní pojištění. Důraz je položen na preventivní péči. Obyvatelé ostrovů nevyžadují tolik nemocniční péče jak občané v ostatních státech USA. Je to dáno, kromě jiného, i mírnými klimatickými podmínkami.

Nemocnice na hlavních ostrovech jsou schopné poskytnout návštěvníkům standardní péči. Nemocnice v Honolulu zaměstnává schopné odborníky a má nejmodernější vybavení.

Cestovní pojištění na Havajských ostrovech je nutnost!

Pro cestu na Havaj není nutné žádné povinné očkování. Rozhodně však doporučujeme mít sjednáno cestovní pojištění, a to pokud možno s co nejvyšším krycím limitem. Jakékoli zdravotní zákroky jsou v USA (a na Havaji obzvlášť) opravdu extrémně drahé. Např. pouhá zubní plomba vás může v přepočtu vyjít třeba na 6000 Kč, o operativních zákrocích nemluvě, zde se bavíme o stovkách tisíc a někdy i o milionech Kč. Proto bez řádného cestovního pojištění na Havaj opravdu nejezděte, vyhnete se tak dost nepříjemným a často jinak neřešitelným problémům (jak byste např. složili zálohu na hospitalizaci a operaci, která by měla stát přes milion korun?).

Povinná a doporučená očkování

Při cestách do oblastí s neznámou hygienickou úrovní se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a břišnímu tyfu. Pro případ dlouhodobého pobytu se nechte naočkovat proti hepatitidě B. Před cestou si překontrolujte svá očkování proti tetanu, záškrtu a spalničkám.

Na souostroví nehrozí riziko malárie. Což je bezva 🙂

Jsou zde rizika určitých infekčních onemocnění – průjmová onemocnění, Horečka Dengue, venerická onemocnění.

Sanitka na ostrově Oahu Sanitka na ostrově Oahu

© Victor Wong / Shutterstock.com

Leptospiróza, ošetřování vody

Na mnoha místech (především na trecích po ostrově Kauai) hrozí zvýšené riziko leptospirózy, kterou můžete chytit, vypijete-li nakaženou vodu a nebo pokud se v této vodě budete koupat s otevřenou ránou. Leptospiróza se do vody dostane močí nakažených zvířat (divokých koz, prasat atp.).

Jakoukoli vodu, kterou na svých trecích budete pít a která nebude zakoupena v obchodě, proto doporučujeme chemicky ošetřit (případně pomocí UV filtrů, mechanické filtry nemusí stačit!). Některé přípravky (doporučuji Aquasteril, koupit lze např. v Hudysportu, více informací viz letáky výrobce) umožňují rychlé ošetření vody, kdy již za cirka půl hodiny můžete vodu konzumovat, což se na trecích velice hodí. Využívali jsme Aquasteril během všech treků, včetně Kalalau trailu a vše bylo v pořádku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Havajských ostrovech

Máme pro vás aktuální zájezdy na Havajské ostrovy a taky řadu Last minute dovolených na Havajských ostrovech. Tak neváhejte a vyberte si tu nejzajímavější nabídku - dovolená na Havajských ostrovech se vám bude líbit!