Oficiální názevHavajské ostrovy (USA),

State of Hawaiian Islands, Hawai’i

v čele státu stojí guvernér

Přezdívka státuAloha State
Připojen k unii1959, 2 poslanci v Kongresu
PolohaTichý oceán
Rozloha16 760 km2
Nejvyšší pohoří/horaMauna Kea 4205 m.n.m.
Počet obyvatel1,374.810 v roce 2011
Hlavní městoHonolulu
Státní zřízeníČlenský stát USA
Hustota obyvatel82.6/km2
Přírodní zajímavostisopky Manua Kea a Manua Loa, národní parky Havajské vulkány (Hawaii) a Haleakala na ostrově Maui
JazykyAngličtina, havajská kreolština
NáboženstvíKřesťanství: 351 000 (28.9%)Buddhismus: 110 000 (9 %)Judaismus: 10 000 (0.8%)

Jiný: 750 000 (61.1%)

MěnaUSD , 1 USD = 100 centů
Elektrický proud110 V/60 Hz s odlišnými tvary zásuvek než jaké se používají v Evropě, jedná se o totožné zásuvky jako v pevninských USA. Redukce na zásuvku je běžně k dostání jak v USA, tak i v ČR. Koupíte ji bez potíží přímo na místě takřka ve kterémkoli obchodě.
Časový posun-12 hodin

Havajské ostrovy leží v centrální části Tichého oceánu, jihovýchodně od Japonska a severovýchodně od Austrálie. Do unie Spojených států amerických byly Havajské ostrovy přijaty 20.8.1959 jako 50. stát. Výhodou cestování na Havajské ostrovy je tedy i to, že sem stačí mít vyřízena klasické americké vízum ESTA (vyřídíte jej sami jednoduše online a nebo můžete zvolit vízum ESTA s asistencí).

Hlavní město Honolulu se nachází na ostrově Oahu.

Havajské ostrovy jsou státem, který leží nejdále od hlavního města USA. Od pobřeží Kalifornie jsou vzdáleny 3800 kilometrů na jihozápad.

Na Havaji leží nejjižnější místo celých Spojených států amerických (konkrétně jej najdete na Big islandu a bývá označován jako South Point či v havajštině Ka Lae).

Mapa Havajských ostrovů

Mapa Havajských ostrovů

O Havaji se říká, že je to perla Pacifiku. Dovolená na Havaji splní vaše sny o překrásných písečných plážích, koupání v azurově modrém moři a krásách havajské přírody. Tento kouzelný ráj na zemi, vytvořený sopkami, vodopády, korálovými útesy, tropickými pralesy a nádhernými květinami, zůstane nezapomenutelným zážitkem. Havaj Vás očaruje přátelskou atmosférou, polynéskou pohostinností a kulturními tradicemi.

Souostroví tvoří 132 ostrovů vulkanického původu v řetězci 2400 kilometrů, z nichž nejdůležitější je osm hlavních ostrovů – Hawaii, Maui, Oahu, Kauai, Molokai, Niihau, Lanai, Kahoolawe. Název Havajské ostrovy nesou podle svého nejrozsáhlejšího ostrova Hawaii (nazývaného též Big island, aby jej bylo možno odlišit od názvu celého souostroví).

Největším bohatstvím Havajských ostrovů je nádherná příroda, příjemné podnebí, husté pralesy s vodopády. Na ostrovech se nachází několik činných sopek. Ostrovy jsou známé také produkcí třtinového cukru a ananasů, těžbou santalového dřeva a velrybářstvím. Velký význam zde hraje přítomnost armády a zejména příjmy z cestovního ruchu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Havajských ostrovech

Hledáte zájezdy na Havajské ostrovy? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů na Havajské ostrovy, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.