Honolulu je od roku 1845 hlavním městem havajského souostroví a je to také největší a nejlidnatější město Havajských ostrovů.

Nachází se na jihu ostrova Oahu a je celosvětově známou turistickou destinací. Je to vlastně brána Havajských ostrovů, kterou prochází drtivá většina turistů, kteří na Havaj dorazí, neboť se zde nachází mezinárodní letiště. Zejména s tímto letištěm pak existují mnohá spojení nejen mezi jednotlivými ostrovy Havaje, ale také do kontinentálních USA a dalších zemí.

Honolulu z Diamond Head

Honolulu z Diamond Head

Honolulu je nejjižnější a zároveň nejzápadnější velké město USA. Jeho populace byla v roce 2010 takřka 400 000 obyvatel, celá oblast Honolulu pak má populaci skoro 1 000 000 lidí.

V havajštině znamená Honolulu „krytý přístav“ nebo „místo úkrytu“, případně „klidný přístav“.

Areál Pearl Harbor

Areál Pearl Harbor

V Honolulu se nachází významná americká vojenská základna Pearl Harbor, která je všeobecně známá především díky tomu, že hrála zásadní roli během 2. světové války jako místo, kvůli jehož napadení v roce 1941 vstoupily USA do bojů 2. světové války.

Honolulu je dnes oblíbenou destinací s krásnými plážemi v okolí (v čele s nejznámější pláží Waikiki), řadou barů, luxusních hotelů a řadou možností k poznání havajské kultury a také havajské kuchyně.

Stručná historie Honolulu

První osídlení v oblasti dnešního Honolulu vytvořili původní Polynésané, kteří se zde usadili již v 11. století n.l. Až po dobytí ostrova Oahu ustanovil král Kamehameha I. oblast okolo pláže Waikiki v roce 1804 za sídlo královského dvora. Do té doby se nacházelo na ostrově Big island. Jeho sídlo pak bylo v roce 1809 přesunuto do oblasti dnešního Honolulu Downtown, aby bylo po 3 letech v roce 1812 znova vráceno na Big island do oblasti města Kailua-Kona.

Pláž Waikiki a Diamond Head při západu slunce

Pláž Waikiki a Diamond Head při západu slunce

Zajímavá místa v Honolulu a jeho okolí

Mezi oblíbená místa k návštěvě v Honolulu patří především světoznámá pláž Waikiki a přístav Pearl Harbor, ale také Bishop Museum či Honolulu Museum of Art. Nedaleko Honolulu je pak sopečný kopec Diamond Head, ze kterého uvidíte celé Honolulu jako na dlani. O kousek dále pak můžete odpočívat v Hanauma Bay – pro mnohé jedné z nejkrásnějších pláží Havajských ostrovů. A více na sever pak můžete navštívit populární Polynesian Cultural Center a poznat více z kultury Polynésanů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.67 hvězdy
    3.67 / 5 (3 )
  • 73.4%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Skvělé město!

dne 2015-05-21 10:39:47

Strávila jsem v Honolulu měsíc v rámci výměnného pobytu a je to fakt parádní město. Příjemní lidé, krásné pláže jen pár minut od města (v "nejhorším" si člověk zajde na Waikiki, kde ale bývá docela rušno, hlavně je tady dost turistů), úžasná nákupní centra s cenami, ze kterých bych se mohla zbláznit (značkové jeensy za pár stovek - ty samé u nás za několik tisíc!). Jsou tady školy na surfing, parádní sport. Nejhorší je velké množství bezďáků, ale jsou v klidu, jen se člověk nesmí v noci potulovat na místech, kde se srocují. Stejně tak na Oahu se moc nedoporučuje kempování, protože v kempech se dost krade atp. To je asi jediná nevýhoda ostrova, jinak je Oahu a Honolulu opravdu super. Ale s ostatními ostrovy nemohu srovnat, jinde jsem nebyla. Třeba příště :-)Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Super na nákupy

dne 2014-11-13 12:28:55

Honolulu je super pro nákupy. Dali jsme si tady 4 dny před odletem domů, prošli hlavní atrakce a projeli Oahu. V honolulu jsme nakoupili dárky pro rodinu a suvenýry, jsou tady fakt dobré ceny, hlavně v nákupácích. Jinak je to město jako každé jiné, akorát je tady více exotických květin a lidi jsou tady hodně v pohodě. I místní bezdomovci (kterých mi tady přišlo fakt hodně) vypadali v klidu. Ale bacha, dost se tady krade, nenechávejte nic v autě, to platí pro celé Oahu. Nebezpečno je tady i v kempech, je tady lepší bydlet v hotelech a když už v kempech tak sakra dobře vybírat konkrétní kemp, protože v některých je dost divná obsada (bezďáci a místní sociálové), kde člověk fakt neví, co od nich čekat.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Jediné opravdové velkoměsto na Havaji

dne 2014-11-03 17:30:31

Honolulu je jediné pořádné americké velkoměsto na Havajských ostrovech. Naštěstí :-) Najdete tady všechno, co byste od amerického města čekali - fast foody, spoustu restaurací, bary, hotely, spoustu aut, úřady, obchodní centra... Výhoda Honolulu je krásná scenérie kolem něj - vysoké útesy, Diamond Head a pláže v čele s Waikiki. To z něj dělá velmi hezké město.

S Havají ale nemá nic moc společného, je to kus ameriky na těchto nádherných ostrovech a je na první pohled vidět, že sem nepatří. Přesto pokud bych si mohl vybrat město, ve kterém bych chtěl žít, tak by to bylo právě Honolulu, protože jeho spojení s přírodou je velmi úzké a lidé tady pohodoví a milí.

Pokud jedete na Havajské ostrovy za přírodou, klidně celý ostrov Oahu i s Honolulu vynechejte a nebo zde svůj pobyt zkraťte na minimum. Na Havaji je spousta daleko hezčích míst, kde je rozumnější strávit čas. Na Oahu taková místa jsou také, ale je jich velmi málo a je mnohem složitější je najít.

Pokud ale chcete vidět Waikiki, chcete si udělat výlet na Diamond head a chcete si zajít prohlédnout Pearl Harbor, tak neváhejte. Na všechny tři činnosti vám bude stačit jeden den. Nabitý od rána do večera, ale bude stačit. Rychlíci vše zvládnou i během odpoledne, ale to bych nedoporčil, bylo by to opravdu ve velké rychlosti.Dovolená Honolulu

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Honolulu je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Honolulu či Last minute nabídek na Havajské ostrovy.