Soma Bay je exklusivní letovisko na poloostrově, který je omýván Rudým mořem. Nabízí nádherné písečné pláže s výbornými podmínkami pro potápěníšnorchlování, windsurfing, vodní lyže a kánoe. Najdete tu i osmnáctijamkové golfové hřiště. Strávíte zde nádhernou dovolenou s orientální atmosférou a s vůní všudypřítomné vodní dýmky.

Letovisko leží na pobřeží Rudého moře. Poloostrov Soma Bay dosahuje délky přibližně 5 kilometrů a šiřky asi 2 kilometry. Leží 45 kilometrů jižně od Hurghady.

Pláž v letovisku Soma Bay

Pláž v letovisku Soma Bay

Soma Bay patří mezi novější turistické oblasti, zaměřené výhradně na cestovní ruch. Nachází se zde nejluxusnější hotely. Jako příklad lze uvést Kempinski Hotel, u kterého je kromě tří bazénů vybudovaná 200 metrů dlouhá atrakce Lazy River – Líná řeka.

Místní pláže jsou pokryté hrubým pískem a leží přímo u hotelů. V této oblasti jsou výborné podmínky pro potápění a šnorchlování. Vyzkoušet si můžete i windsurfing, vodní lyžování kitesurfing nebé jízdu na kanoi. Letovisko je také lázeňským centrem. Zdejší voda a bahno obsahují léčivé minerální látky.

Resort v letovisku Soma Bay Resort v letovisku Soma Bay

© Kempinski Hotel Soma Bay, www.kempinski.com

Zábava a noční život v tomto letovisku se odehrávají zejména v hotelových komplexech.

Turistické středisko se pyšní osmnáctijamkovým golfovým hřištěm Cascades. Bylo zařazeno mezi dvacet nejlepších golfových hřišť na světě.

Pokud chcete obdivovat starověké egyptské památky, můžete se vydat na výlet do Káhiry, Karnaku nebo Luxoru.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Luxusní letovisko, kde je člověk v zajetí hotelu

dne 2014-11-17 03:52:21

Soma Bay je hezké letovisko, které bylo vytvořeno uměle čistě pro potřeby turistů. Je zde několik krásných hotelů, ale nic víc. Viděl jsem zde jen pár prodejců, ale byli extrémně drazí (dejte si panáka za cca 250 Kč!).

Člověk sem jede aby si odpočinul a nic neřešil. Musíte se spokojit s tím, co nabízí hotel, ve kterém bydlíte, protože mimo hotel se nedá v podstatě kam jít a není tu moc co dělat. K dispozici jsou výlety do Hurghady a na další místa, ale je to všechno docela kus cesty, takže člověk zabije hodně času v busu.

JInak je to ale moc hezké místo, které si zamilují hlavně lidé, kteří hledají klid a pohodu a nechcou na dovolené nic řešit, jen odpočívat.Dovolená Soma Bay

Dovolená Soma Bay je dobrou volbou pro každého, koho láká Egypt. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Soma Bay a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!