Safaga nabízí strávení velmi příjemné letní dovolené. Objevíte tu kouzelné široké písečné pláže, průzračné moře s korálovými útesy a bohatý podmořský život. to vytváří skvělé podmínky pro vodní sporty, potápění a šnorchlování. Můžete však také navštívit krásné památky nejen v místě, ale i ve vnitrozemí Egypta. Uvidíte monumentální pyramidy, starobylé chrámy i tradiční muslimské trhy.

Safaga Safaga

© A writer's notebook, http://aspiringwriter.ca

Safaga je na Egyptské poměry malé letovisko na jižním pobřeží. Leží asi 50 kilometrů jižně od Hurghady. Je přístavním městem, které se rozkládá podél pouštní oblasti mezi mořem a horami. Název města zřejmě  pochází z výrazu Safa Dscha, což znamená „příchází vítr s prachem“. Je ideálním místem pro milovníky klidu a pohodlí. Patří mezi nejoblíbenější potápěčské lokality. Na své si přijdou i milovníci windsurfingu.

Korálový útes v letovisku Safaga

Korálový útes v letovisku Safaga

Najdete tu překrásné bílé pláže a průzračné moře s bohatým podmořským životem. Kromě bílých pláží uvidíte i černé písečné duny, které jsou výborným místem pro všechny vyznavače slunce. Kromě toho  zde najdete extrémně slanou vodu, s léčivými účinky na pokožku. Safaga je vhodným místem i pro rodiny s malými dětmi a pro turisty, kteří vyhledávají na dovolené především klid. Chlubí se tu malou promenádou s několika obchůdky, restauracemi a kavárnami.

V okolí města vyrostlo na pobřeží Rudého moře několik velkých hotelových komplexů.

Safaga je také  vhodným místem, odkud se dají podnikat výlety za památkami starého Egypta. Nejproslulejší jsou Karnak, Údolí králů a Luxor.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

V klidu, ale nebylo kam jít

dne 2014-12-07 11:50:08

Město Safaga není moc zajímavé. Je to typické egyptské městečko, které má svou atmosféru, ale kde se nic extra neděje. Je zde pár obchodů, lékárna a to je v podstatě asi tak vše. Prodejci jsou tady otravní asi jako všude v Egyptě, takže to mě ani moc nepřekvapilo. Na výlety se tady dá jet na řadu míst, výběr je široký. Hodně záleží, kde je člověk ubytovaný, spousta lidí tady nemá chuť vůbec odejít z hotelu, protože nám říkali, že mimo hotel může být nebezpečno, tak většina lidí za celou dovolenou nevystrčila nos :))) Pláž jsme měli hezkou, upravenou, takže na to si nejde stěžovat. Voda v moři byla čistá, ale hezčí podmořský život jsem viděla v Sharm El Sheikhu, tady to bylo trošku slabší. Celkově se nám tady líbilo, ale příště bychom vyrazili spíše někam, kde to víc žije, protože tady kromě výletů nebylo moc co dělat a kam jít.Dovolená Safaga

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Safaga a nebo další spoustu zájezdů do Egypta. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Safaga a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!