Letovisko Marsa Alam je v poslední době čím dál populárnější. Uchvátí vás prostředím tropického ráje a pobřežím s korálovými útesy. Toto místo vyhledávají milovníci potápění a vodních sportů, ale i ti, kdož chtějí poznat historii starobylého Egypta.

Marsa Alam leží na sever od Východní pouště a je vzdáleno asi 210 kilometrů od Hurghady. Poloha letoviska nabízí výborné podmínky pro potápění a pozorování podmořského života. V Marsa Alam zatím ještě nebývá příliš turistů, je proto vhodnou lokalitou pro klidnou dovolenou. Oblast leží nedaleko od obratníku Raka, jde tedy již o tropickou oblast. Je zde vyšší průměrná teplota vody i vzduchu než v jiných egyptských letoviscích. Proto také láká rekreanty i v lednu a únoru.

Marsa Alam

Marsa Alam

Marsa Alam byla donedávna malou rybářskou vesničkou. Výstavbou moderního letoviska však už konkuruje i Sharm El Sheikhu nebo Hurghadě. Velmi tomu napomohla výstavba mezinárodního letiště, které bylo otevřeno v roce 2001.

Marsa Alam je vhodné středisko nejen  pro vyznavače potápění, šnorchlování a ostatní vodní sporty. Dobře se zde budou cítit i senioři a rodiny s dětmi. Nespornou výhodou jsou nádherné pláže a vynikající potápění u podmořských útesů. Moře se tu může pochlubit průzračnou vodou a bohatým podmořským životem s nádhernými barevnými korály.

Pláž v Marsa Alam

Pláž v Marsa Alam

Několik stovek metrů od břehu Marsa Alam spatříte útes Samdai Reef, kterému se také přezdívá Doléhán House. Zde si našlo útočiště několik desítek divokých delfínů a vy máte možnost sem zajet výletní lodí. V jejich společnosti si pak užívat plavání či potápění. Přestože jsou poměrně plaší, někdy hrám s turisty neodolají.

V nabídce hotelových resortů jsou exotické výlety do pouště a hor i jízdy na velbloudech spojené s návštěvami beduínských táborů. Hotely zvou i na výlety za starověkými památkami v údolí Nilu, do Luxoru či Karnaku.

Potápění u korálového útesu v Marsa Alam

Potápění u korálového útesu v Marsa Alam

Obdivovat můžete i smaragdové doly, kde se od nejstarších faraonských dob smaragdy těžily. Jsou zde uznávány jako symboly síly a věčnosti. Místo nazývané také Kleopatřiny doly je nejstarší známou oblastí, kde je doložena těžba těchto drahokamů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.33 hvězdy
    4.33 / 5 (3 )
  • 86.6%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Skvela dovolena =)

dne 2015-03-24 17:20:11

V podstate jsem Marsu Alam ani nevidela, sousedi rikali, ze mimo hotel nic neni tak jsem to ani nemela chut overovat. Videla jsem ale Port Ghalib (nebo Chalib? fakt nevim! =) ) kdyz jsme se jeli potapet. V pristavu jsou nejake restaurace a par obchodu, ale ani jedno jsem nezkousela - mela jsem all inclusive a nakupovat jsem nemela vyjimecne chut =) Jinak jsem celou dovolenou prolezela na plazi a fakt skvele si odpocinula. Na rozdil od Hurghady nas tady ani nikdo neotravoval, zadni prodavaci a podobni, takze tohle se mi na Marse libilo =) V hotelu jsme meli i nejake skluzavky a tobogany takze to bylo dost dobre i pro decka a i dospeli tam klouzali o stosest.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Dobré místo pro rodiny s dětmi a lidi, kteří hledají na dovolené klid

dne 2015-02-25 11:15:09

Marsa Alam toho moc zajímavého nenabízí, kromě pár obchodů a přístavu Galip, který stojí za návštěvu, protože jsou tady nějaké restaurace a pár docela fajn obchodů, kde se dá nakoupit. Celé letovisko je dobré pro rodiny s dětmi, seniory a obecně pro lidi, kteří chtějí mít na dovolené klid, protože tady nejsou žádné diskotéky a v noci je tady klid a ticho, pokud zrovna ve vašem hotelu není nějaká zábava. Ta ale většinou stejně skončí do nějaké 11. hodiny večerní, takže to taky není nic, co by měl člověk řešit. Na relaxační dovolenou ideál, zábavu hledejte jinde.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Fantastické šnorchlování a výlety do pouště!

dne 2014-12-24 08:11:49

Měli jsme all inclusive, takže nebylo moc důvodů hledat nějakou restauraci mimo hotel, chutnalo nám přímo na hotelu :o) Pláž byla pouze od hotelu, ale mohli jsme procházet po pláži i k dalším hotelům, takže jsme tady docela dost nachodili. Hledali jsme hezká místa ke šnorchlování a byli moc spokojení, protože korály jsou tady úžasné, líbily se nám více než v Sharmu (aspoň teda v té oblasti Sharmu, kde jsme bydleli loni).
Super bylo to, že se daly půjčik motokáry a jet s nimi na výlet do hor nebo do pouště, to byla opravdu super zážitek!
Nakupování bylo na druhou stranu docela problém, v hotelu toho moc nebylo a navíc ceny byly vysoké a mimo hotel jsme žádný obchod v pěším dosahu nenašli, tak jsme něco málo koupili na letišti, ale jen samé kraviny.

Taba je jinak jen taková nudle podél cesty, kolem stovky kilometrů nic moc není, ale dovolená je tady možná právě proto super!Dovolená Marsa Alam

Dovolená Marsa Alam je dobrou volbou pro každého, koho láká Egypt. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Marsa Alam a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!