Městečko Azúa de Compostela se nachází v jihozápadní části Dominikánské republiky, nedaleko od zálivu Bahía de Ocoa, asi 120 km západně od Santo Dominga. Je hlavním městem provincie Azúa, kde na cca 433 km² žije kolem 85 tisíc obyvatel.

Tento jihozápadní cíp země vás překvapí svými protiklady – vyprahlou krajinou porostlou kaktusy, ale také svěže zelenými zalesněnými svahy. Přírodní hranici města tvoří na severu hora Resolí, na jihu Cañada de la Vaca, na východě Lot 664-B a na západě řeka Las Yayitas. Dominikánci používají město jako tranzitní bod mezi Santo Domingem a haitskými hranicemi.

Azúa de Compostela Azúa de Compostela

© The International Space Apps Challenge, www.spaceappschallenge.org

Historie Azúa de Compostela

Oblast, spolu se založením města Compostela Azúa, později přejmenovaného na Azúa de Compostela, byla poprvé osídlena v roce 1504. Zakladatelem byl Diego Velázquez de Cuéllar, který připlul na ostrov s Kryštofem Kolumbem, při jeho druhé výpravě v roce 1493. Azúa tak patří k jedněm z nejstarších evropských osídlení v tzv. Novém světě.

Do historie města se zapsal také neslavně proslulý Hernán Cortés, který zde pracoval jako písař. Historické prameny mu připisují podíl na zničení Aztéckého impéria. Nějakou dobu v Azúe žil i Juan Ponce de León, objevitel dnešní Floridy. V současnosti ve městě nenaleznete na tyto tři muže téměř žádnou připomínku. V roce 1751, kdy bylo město zničeno zemětřesením, bylo znovu postaveno asi 8km dál, tj. na své současné místo. V roce 1844 byla ze dřeva postavená Azúa vypálena Haiťany. Město bylo znovu postaveno a osídleno, jeho vzhled se od poloviny 19. století do současnosti změnil minimálně.

Azúa de Compostela dnes

Z autobusového nádraží jezdí autobusy do blízkého okolí, do Santo Dominga a také do San Juanu. Můžete využít i služeb agentur, zabývajících se zprostředkováním výletů do blízkého okolí. Téměř kamkoliv vás také dopraví místní taxi. „Domácí“ se přepravují buď na mopedech, nebo motorkách.

Cestou z místního trhu, kde nakoupíte prakticky všechno, od zeleniny, ovoce, masa až po oblečení a domácí potřeby, si můžete odpočinout v překrásném městském parku. V Azúa de Compostela se také nachází velký basketbalový stadion.

Relaxaci vám dozajista zajistí nádherné pláže. Nejvhodnějším návštěvním obdobím pro návštěvu jihu ostrova je prosinec až duben.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Azúa de Compostela

Azúa de Compostela je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Azúa de Compostela či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Dominikánské republiky, stačí kliknout sem a vybrat si :-)